Lütfen yardım edin..

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyimibole

Hayvansever
Diger Dostu
fdgfd.jpg

Arkadaşlar merhaba ne yapacağımı bilmediğimden buraya yazıyorum.

bu gördüğünüz sevimli köpeğin adı beyaz kendisi sokak köpeği ve günlük yemek dağıttığım köpeklerden bir tanesi her gece belirli noktalara yemek bırakıyorum.

2 hafta önce, üst solunum yolu enfeksiyonuna yakalandığını öğrendim internetten araştırdım belirtileri vardı. İmkanım yettiğince gidip antibiyotik aldım ve 3 gün yaptırdım biraz iyileşti yemek yemiyordu artık yemeye başladı falan.

Dün ve bugün tekrar bir halsizlik söz konusu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
Veterinere götürmek burada çok büyük problem çünkü tamamen para odaklı çalışıyorlar ÇORUMDAKİ veterinerler. Barınağa götürmek istemiyorum çünkü ne zaman yaralı hasta bir köpek götürdüysem öldü. Barınakta iyi bakmıyorlar ve tedavi etmiyorlar yani ne veterinerler ne barınaktaki insanların çoğunda hayvan sevgisi yok ve ben ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin ne yapabilirim nasıl kurtarabilirim bu yavrucağı.

GorenDuyan

Yeni Üye
Kus Dostu
Merhaba,

Belediye veterinerleri genelde ücretsiz bir şekilde hizmet veriyorlar. Yakınınızda belediye veterineri var mı?

Saygılarımla.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Ekli dosyayı görüntüle 1691

Arkadaşlar merhaba ne yapacağımı bilmediğimden buraya yazıyorum.

bu gördüğünüz sevimli köpeğin adı beyaz kendisi sokak köpeği ve günlük yemek dağıttığım köpeklerden bir tanesi her gece belirli noktalara yemek bırakıyorum.

2 hafta önce, üst solunum yolu enfeksiyonuna yakalandığını öğrendim internetten araştırdım belirtileri vardı. İmkanım yettiğince gidip antibiyotik aldım ve 3 gün yaptırdım biraz iyileşti yemek yemiyordu artık yemeye başladı falan.

Dün ve bugün tekrar bir halsizlik söz konusu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
Veterinere götürmek burada çok büyük problem çünkü tamamen para odaklı çalışıyorlar ÇORUMDAKİ veterinerler. Barınağa götürmek istemiyorum çünkü ne zaman yaralı hasta bir köpek götürdüysem öldü. Barınakta iyi bakmıyorlar ve tedavi etmiyorlar yani ne veterinerler ne barınaktaki insanların çoğunda hayvan sevgisi yok ve ben ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin ne yapabilirim nasıl kurtarabilirim bu yavrucağı.

Kendiniz antibiyotik alıp verdiniz. Yanlış anlamıyorum değil mi?
Kusura bakmayın, hassasiyetinizi anlıyorum ama sağlık bir oyun değil. Siz de uzman değilsiniz. Burada uzman kişiler olsa bile internet üzerinden size tanı koyamazlar, şöyle yapın - böyle yapın diyemezler. Öyle olsaydı veterinerler de klinikleri kapatıp online hizmete geçerlerdi zaten.

Vermiş olduğunuz anbiyotik belki önce iyi geldi, sonra başka bir sorunu tetikledi.
Belki daha büyük bir zarar verdi.
Belki iyi geldi ama hayvanın aslında başka bir ciddi sağlık sorunu var.

İhtimaller saymakla bitmez. O yüzden en doğru sebebi ve tanıyı ancak uzman bir veteriner muayene ederek bulabilir.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Özel mesaj yerine sorunun çözüldüğüne dair mesajı buraya yazarsanız konunuzu kitleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...