Lucy'nin Beslenme Günlüğü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Lucy 1 ay önce evimize katılan yeni üyemiz.
2 ay sokakta yaşamış, 1 ay sinirsel sebeplerde kötürüm kalmış.
İyileşmeye yakınken sahiplendik, kimse almıyor diye eşim kıyamadı.

İlk 2 ayı ne yazık ki bilmiyorum ancak 2-3 ay arasında mystic mama ile beslenmiş. Ben aldıgımda 1.250 Kg idi.
Cok fazla insan seven , yemek yerken bile mırrlayan bir canlı idi kendisi.

lucy 3-1.jpg

lucy3.jpg

Bu da güncel hali. Luna ile aynı şekilde Fitmin Kitten, Felicia Yaş mama, Gimcat malt ve yogurt ile besliyorum.
1 ayda 2.1 kilograma ulaştı kendisi. Boyu cok uzun oldugu için göstermiyor.
Kendisinde ne yazık ki ufak problemler var, veteriner emin olamadı buyumesini bekliyoruz ancak ya astımı ya da kalp kapakçıgında problem var, mırlarken yada koşturunca garip bir hırıltı cıkarıyor :(
ama cok mutlu.
İlk zamanki gibi herşeye mırrlama huyu geçti ancak Luna'yı cok seviyor ve onsuz duramıyor. bizim yanımıza gelmiyor pek fazla ancak sevdiğin zaman hemen şebekleşiyor.
İki kedi oldugunda sevgi görme oranınınız %80 azalıyor :D

lucy4.jpeg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Okurken mutlu oldum, bayağı mutlu oldum :)

Lucy büyüdüğünü ve aldığı kiloları gördükçe zamanın ne kadar hızlı geçtiğini görüyorum, keşke zaman her zaman bu kadar güzel ve eğlenceli geçse :) Luna ile anlaşmasıda ayrıca mutluluk veriyor, her zaman anlaşma söz konusu olmuyor ama Luna da oldukça uyumlu :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bazen daha az mı anlaşmasalar diyorum.

1 aydır ilk kez ayrıldılar inanır mısın ikiside gelip kendini sevdirdi :D

yoksa hasret kalmıştık, zorla tutup mıncıklıyoruz normalde :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, normal de sokaktaki kedilerim hep bir arada olmaktan sıkıldılar sanırım sev diye tepeme çıkacaklar neredeyse :D

Ev içerisinde durumlar tabii farklılık gösterebiliyor :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokak hayvanları ayrı güzel, cogu insanlardan korkuyor ama korkmayanlar evdeki kediden daha fazla sevgi gösteriyor sana.

Bizim oradaki smokin cinsi oğluşun gösterdiği sevgiyi kendi kedilerimden hiç görmedim mesela :D :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, bu konuda hemfikirim :D Sokaktaki hayvanlar sevgiye daha aç oluyorlar, ben her beslediğimde öpüyorum, sarılıyorum eve öyle geliyorum :D Sevgi açığımı hayvanlarla kapattığım günden bugüne mutluyum :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla besleme günlüğüne ayda 1 kere güncelleme atayım diyorum da benim veletler hayvan değil canavar :D

2 hafta önce 2.1 kilo olan Lucy 2.5 kilo oldu. beslenme şekli hala aynı bir değişiklik yok.

sadece yogurt u cok azalttm.

4.5 aylık kendisi.

lucy 4,5.jpeg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Biricik Lucy'im 5 aylık oldu. (tahmini)

Kendisi daha 4-4.5 aylıkken kızgınlık geçirdi, erken olgunlaştı kızım.

Sinir hasarı nedeniyle bir dönem arka bacaklarının tutmamasından kaynaklı bacaklarını kıvırıp yatmaktan hala korkuyor, uzunlamasına uyuyor. Zıplarken biraz daha özgüveni geldi.

Ancak nefes alışverişinde bir problem var, büyük ihtimal astım tarzı birşey. Veterinerler cok detaya girmedi henüz fakat ilerde sorun yaratır mı diye korkuyoruz. Kalp kapakcıgında da problem olabilirmiş.

Yuksek iç parazit döneminden geçmişti bu nedenle bağırsakları farklı durumda. Yogun bir gaz çıkışı mevcut. Popo temizleme alışkanlıgı da pek yok.

Saymakla bitmeyecek bir sürü şey daha var. Gerçekten cok endişelendiriyor beni. Umarım hep mutlu olur.

Kızım su an tahmini 2.5- 3 kg arasında bir agırlıga sahip. Aylık 2-2.5 kg kuru mama yiyor. Beslenme şekli su sekilde

Fitmin Kitten Kuru mama
Haftalık 45 gr yaş mama
haftada 3-4 gün malt (bu dönem biraz sıkıntılarımız var)
Haftada 1 yogurt.

lucy5.jpg
lucy5-1.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, umalım da ilerleyen zamanlarda kötü bir sonuçla karşılaşmayız Ekin :( üzülürüm valla eğer en ufak bir şey olursa.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, umalım da ilerleyen zamanlarda kötü bir sonuçla karşılaşmayız Ekin :( üzülürüm valla eğer en ufak bir şey olursa.

rontgen falan cektirdik, organ dizilimleri falan gayet güzel. bağırsak konusunda endişelenecek birşey olmadıgını söylediler ama nefes problemi ya kalp kapakcıgı ya astım diyorlar. Kan değerleri iyi oldugu için biraz büyüdüğünde 2 probleminde geçme ihtimali varmış, 2-3 ay bekleyelim dediler.
takip ediyorum hergün nefes alışını var mı birşey diye. Umarım birşey olmaz.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
rontgen falan cektirdik, organ dizilimleri falan gayet güzel. bağırsak konusunda endişelenecek birşey olmadıgını söylediler ama nefes problemi ya kalp kapakcıgı ya astım diyorlar. Kan değerleri iyi oldugu için biraz büyüdüğünde 2 probleminde geçme ihtimali varmış, 2-3 ay bekleyelim dediler.
takip ediyorum hergün nefes alışını var mı birşey diye. Umarım birşey olmaz.
Umarım olmaz hiçbir şey peki son durumu nasıl lucynin kendini nasıl hissediyor merak ettim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm hareketlerini etkileyen bir durumu yok gayet iyi fakat nefes problemi devam ediyor.

başka bir sürü şey daha cıktı tedavi görüyor ama gayet iyi ciddi seyler değil gibi

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm hareketlerini etkileyen bir durumu yok gayet iyi fakat nefes problemi devam ediyor.

başka bir sürü şey daha cıktı tedavi görüyor ama gayet iyi ciddi seyler değil gibi
Birşey olmaması için dua edeceğim çok üzülüyorum bu minik canların böyle hastalıklar geçirmelerine :( inşallah en kısa zamanda iyileşir sağlığına kavuşur

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
7 aylık Lucy ile karşınızdayızzzz :D

Kendisi hala zayıf ve sportif. Sağlık problemlerini cok sükür atlattı. Sadece kan değerlerinde biraz vitamin ve su eksikliği var, o da tahminime göre yediğinden daha az su icmesinden kaynaklı.

Gecen hafta Lucy de kısırlaştırıldı, su an gayet güzel.

Biraz gazımız var, artık katlanıyoruz buna da :D

Fitmin mama, Felicia Yaş mama ve Trixie malt ile besleniyor. Tabi artık değişecek hepsi.

Kamufle oldu biraz ama dikkat ederseniz fotoda bi kedi var :D :D

lucy.jpg

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
çokkk tatlı ya. Siyah kedilerin ayrı bir cazibesi var.