Lösemi Aşısı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ugrkrtl

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu konu çok tartışılıyor biliyorum ama veterinerim kedime lösemi aşısı yapalım dedi bu hafta olması gerekiyormuş. 3. ayını dolduracak. Karma iç dış parazitleri yapıldı. Fakat duyduğum yorumlar kedi sahiplerinin lösemi aşısı yapılmadı yaptırmayın gibi söylemleri. Eğer taşıyıcı ise aşı yapılınca kötü durumlar ile karşılaşırsınız demeleri bizi fazlası ile korkuttu. Yaptırmak yada yaptırmamak arasında kaldık. Derin bilgilerinize ve tavsiyelerinize ihitiyacım var.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir sefere mahsus yaptırabilirsiniz ancak bana göre her sene tekrarlamanıza gerek yok. Kuduz aşısı da aynı şekilde düzenli yapılmasına gerek olmayan bir aşı, kediniz dışarı çıkmıyorsa karma aşısını yaptırmanız yeterli. İç-dış parazit için veterinerin önereceği damla ve hap kullanılabilir.

ugrkrtl

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir sefere mahsus yaptırabilirsiniz ancak bana göre her sene tekrarlamanıza gerek yok. Kuduz aşısı da aynı şekilde düzenli yapılmasına gerek olmayan bir aşı, kediniz dışarı çıkmıyorsa karma aşısını yaptırmanız yeterli. İç-dış parazit için veterinerin önereceği damla ve hap kullanılabilir.
Dışarı çıkan bir kedi değil yeni yavruda geldi o da aynı şekilde dışarı çıkmayacak sadece veteriner için box ile dışarı çıkacaklar. Evet iç dış parazit için hap konusunu duymuştum. Onu da veterinerim ile görüşeceğim. Teşekkürler.