Kuşun durumu ciddileşiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berduşum kuşum

Hayvansever
Kus Dostu
@Berduşum kuşum, ayaklarındaki kuruma için vazelin iyi gelecektir, tedavi edecektir. %90 muhabbet kuşlarında etkisini gösterir vazelin, siz düzenli olarak ayaklarına sürün iyileştiğini görürsünüz.
Ayaklarındaki kuruma değil kuruma hastalığı var kuşumda aşırı zayıfladı ve kusuyor halsizliğide var ilaç ne verebilirim ne yapabilirim

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşunuzun güncel dışkı fotoğtafı ile birlikte aşağıdaki fotoğraf gibi elinizle kuşun göğsünü hafiften ıslatıp resmini gönderebilirmisiniz
FB_IMG_1588866616810-1.jpg

Akınbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar benim kuşumda son bir aydır bu şekilde en son duş aldırıp kuruttuktan sonra bu hale geldi son günlerde baya bir zayıfladı dışkısı ise ishal değil normal şekilde ancak sürekli uyuyor kanatları salmış durumda halsiz yani açıkçası. Bugün kendisinin göğüs kısmına baktığımda baya bir sivri olduğunu farkedip hemen mikostatin ilacını alıp ağzına bir damla damlattım sizin önerileriniz benim için gerçekten çok önemli bu zamana kadar hiç başıma gelmedi ilk kuşum zaten ( kuş 5 yaşında)
20201006_132442.jpg

Berduşum kuşum

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar benim kuşumda son bir aydır bu şekilde en son duş aldırıp kuruttuktan sonra bu hale geldi son günlerde baya bir zayıfladı dışkısı ise ishal değil normal şekilde ancak sürekli uyuyor kanatları salmış durumda halsiz yani açıkçası. Bugün kendisinin göğüs kısmına baktığımda baya bir sivri olduğunu farkedip hemen mikostatin ilacını alıp ağzına bir damla damlattım sizin önerileriniz benim için gerçekten çok önemli bu zamana kadar hiç başıma gelmedi ilk kuşum zaten ( kuş 5 yaşında)
Ekli dosyayı görüntüle 2844
Mehabalar kuşunuz sürekli bu şekilde mi sıcak tutmaya ve yemek yemesini sağlamaya çalışın benim kuşumda aynı şekildeydi sürekli uyuma halindeydi ve yem yemiyordu ara ara fazla enerjik oluyor ama 2 gün sonra tekrar kötüleşiyordu bize de mikostatin kullanmamızı önerdiler hangi ildesiniz acaba bulunduğunuz şehirde kuşlar ile ilgilenen bir veteriner bulunuyor mu ?

Akınbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Mehabalar kuşunuz sürekli bu şekilde mi sıcak tutmaya ve yemek yemesini sağlamaya çalışın benim kuşumda aynı şekildeydi sürekli uyuma halindeydi ve yem yemiyordu ara ara fazla enerjik oluyor ama 2 gün sonra tekrar kötüleşiyordu bize de mikostatin kullanmamızı önerdiler hangi ildesiniz acaba bulunduğunuz şehirde kuşlar ile ilgilenen bir veteriner bulunuyor mu ?
Teşekkür ederim öncelikle veteriner bakmıyor bile kuş can çekişiyor yemek yedikten sonra boğuluyormuş gibi oluyor 3 kere ölümden döndürdüm ayakkabi kutusu içerisine yer hazırladım peteğin üstüne koydum kısık ayarda ancak kaçmaya çalışıyor

Durumu bu şekilde şuan ne yapacagimi şaşırdım resmen birde mikostatini siz nasıl kullanıyorsunuz ben pek anlamadım kullanımı acısından
16033773083143652279924434814198.jpg

Berduşum kuşum

Hayvansever
Kus Dostu
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki benim kuşumda 8 yaşındaydı 4 kere veterinere götürdüm enfeksiyon diyip sürekli antivoyik berip yolladı haziran ayından eylül sonuna kadar hep bu şekilde devam etti sürekli kusuyor ishal ve halsizliği vardı 2 gün çok iyi 2 gün çok kötü şekilde devam etti en son mikostatin önerdiler 4 gün boyunca ağzına günde 4 kere 1 damla damlattım kuşum çpk zayıflamıştı gögüs kemiği aşırı sivri olmuştu ne yazık ki kaybettim kurtaramadım yemediğinde internetten kuşlar için mama tarifi var o şekilde onu yapıp şırınga ile verebilirsiniz suyuda aynı şekilde içimiyorsa şırınga ile verin buradaki adminler pek ilgili değil yeni bir konu açabilirseniz belki yardımları dokunur

Akınbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki benim kuşumda 8 yaşındaydı 4 kere veterinere götürdüm enfeksiyon diyip sürekli antivoyik berip yolladı haziran ayından eylül sonuna kadar hep bu şekilde devam etti sürekli kusuyor ishal ve halsizliği vardı 2 gün çok iyi 2 gün çok kötü şekilde devam etti en son mikostatin önerdiler 4 gün boyunca ağzına günde 4 kere 1 damla damlattım kuşum çpk zayıflamıştı gögüs kemiği aşırı sivri olmuştu ne yazık ki kaybettim kurtaramadım yemediğinde internetten kuşlar için mama tarifi var o şekilde onu yapıp şırınga ile verebilirsiniz suyuda aynı şekilde içimiyorsa şırınga ile verin buradaki adminler pek ilgili değil yeni bir konu açabilirseniz belki yardımları dokunur
Kuşum bu sabah vefat etti :( her şey için teşekkür ederim..

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
başınız sagolsun hocam.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Gerçekten çok üzüldüm. Geçtiğimiz aylarda da ben 5 yıl 2 aydır bizimle olan muhabbet kuşumu kaybettim, çok acı bir durum...

revo61

Hayvansever
Kus Dostu
Askerde olduğumdan dolayı yardımcı olamadım. Bu tür durumlarda kesinlikle eğer ceyranda kalma durumu yoksa megabakteriden şüphelenmemiz gerekiyor, onu anladım.

Benim kuşumunda ölümünden 1-2 hafta önce ayaklarında morarmalar başlamıştı. Onun dışında sürekli olarak kabarık uyku hali vardı. Umarım bu konu aynı durumu yaşayan insanlar için yararlı olur.

Şehrinizde kafes kuşlarından anlayan veteriner yoksa lütfen kuş beslemeyin.