Kuşumun Beni Sevip Sevmediğini Nasıl Anlarım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

REISIN hesabı

Hayvansever
Kus Dostu
1 kaç ay önce yeni kuş aldım fakat beni sediğini yada güvendiğini nasıl anlarım

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Eğer size konup ellemenize müsade ediyorsa güvenini kazanmışsınızdır. Güvenmiyorsa yaklaşmanıza izin vermez, ısırmaya çalışır muhakkak. Aynı şekilde güvenini kazandıysanız, bakımını aksatmıyorsanız sevmemesi için sebep yok. :)

REISIN hesabı

Hayvansever
Kus Dostu
Eğer size konup ellemenize müsade ediyorsa güvenini kazanmışsınızdır. Güvenmiyorsa yaklaşmanıza izin vermez, ısırmaya çalışır muhakkak. Aynı şekilde güvenini kazandıysanız, bakımını aksatmıyorsanız sevmemesi için sebep yok. :)
Geldiğinden beridir sevdirip elletiyor bu kadar kısa sürede alışmıs gibi olması değişime geldi sadece

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Siz almadan önceki sahipleri insana alıştırmışlardır muhtemelen.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Yani bu sorunun net cevabı var denemez. Sizinle vakit geçirmek istiyorsa, siz yanından ayrıldığını zaman ötmeye başlıyorsa, sevdiriyor veya yanınızda uyuyorsa bu size tamamen güvendiği ve sevgi beslediği anlamına gelir. Yani artık onun için bir sürünün fertleri haline gelmişsiniz demektir. Ama unutmayın ki nasıl alışıp güven ilişkisi kuruyorsa aynı şekilde sizden uzaklaşabilir. Bu yüzden kuşunuzun sevmediği ve güvenini kaybedecek (avuçla tutulma, örtüyle yakalama, elle tutulurken suyun altında banyo yaptırma v.b.) davranışlardan da uzak durmanız gerekir.