Kuşumda şişlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pamuk.101

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşum erkek 5 6 aylık. Iki gündür bir halsizlik var dün ishal olmuştu su gibiydi beyazimsi boyle seffaf gibiydi veterinere götürdüm usutmus dedi.neosülfaprim diye bir toz verdi suyuna koydum bugün de devam ediyor ishali. çok hızlı nefes alıp veriyor kuyruğu sürekli titriyor gibi ve üst kısmı şişmiş gibi sert bide. Eskiden uçardı şimdi uçamıyor hic hali Yok sürekli uyuyor yem yiyor şu içiyor ama başka bise yapmıyor tunekte oylece duruyor. Ötmez de oldu napmam gerek şişlik yüzünden mi böyle

Ekli dosyalar

• 20200422_123950.jpg
    20200422_123950.jpg
    114.2 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun. Eğer muhabbet kuşunuzda ishal devam ediyorsa kanarya yemi vermenizi tavsiye ederim. 2 günde bir değiştirerek yemi taze kalmasına sebep olarak kanarya yemi verin, ishalini kestiği vakit bir düzene mutlaka gelecektir.

Pamuk.101

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun. Eğer muhabbet kuşunuzda ishal devam ediyorsa kanarya yemi vermenizi tavsiye ederim. 2 günde bir değiştirerek yemi taze kalmasına sebep olarak kanarya yemi verin, ishalini kestiği vakit bir düzene mutlaka gelecektir.
Evet maalesef devam ediyor ishali. O yemden de veriyorum normal yemden de ikisini de yiyor inşallah iyi olur teşekkür ederim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Pamuk.101, rica ederim. Sorunun asıl kaynağı bence ishal, ishal olan bir kuş çok fazla hastalık belirtisi sunar. Bu nedenle ishali kestiğiniz vakit her şey yoluna girer, haşlanmış patates verebilirsiniz ayrıca eğer yerse düzelir ishali. Aynı zamanda kürdanın ucuyla milim olarak Türk kahvesi veriyordum ben, çok az ama. 2 gün uyguladığımda hiçbir sorun yaşamıyordum.

Kafanıza takılan herhangi bir soru ve soru işareti olursa sorabilirsiniz çekinmeden.

Pamuk.101

Hayvansever
Kus Dostu
@Pamuk.101, rica ederim. Sorunun asıl kaynağı bence ishal, ishal olan bir kuş çok fazla hastalık belirtisi sunar. Bu nedenle ishali kestiğiniz vakit her şey yoluna girer, haşlanmış patates verebilirsiniz ayrıca eğer yerse düzelir ishali. Aynı zamanda kürdanın ucuyla milim olarak Türk kahvesi veriyordum ben, çok az ama. 2 gün uyguladığımda hiçbir sorun yaşamıyordum.

Kafanıza takılan herhangi bir soru ve soru işareti olursa sorabilirsiniz çekinmeden.
Çok teşekkür ederim bi haşlanmış patatesi deniyim ben o halde 🙏