kuşumda acaba bir sorun var mı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ırmak

Hayvansever
Kus Dostu
Tekrardan merhaba
benim bir kuşum var adı lila.
bundan 5 gün önce eşi vefat etti. Kuşum yaklaşık 10 aylık.
Şu anki kuşumu gözetim altına aldığım için çok temkinli davranmaya çalışıyorum
Kuşumun dışkısı açık yeşil üratı da var sizce bu dışkısı normal mi? Ben pek emin olamadım gibi
Resmin Linki: tktvm1j.jpeg attığım linkteki gibi dışkısının etrafında yeşil lekeler oluyor bazen bazen de hiç olmuyor.
ve kendisinde gözlemlediğim kadarıyla videoda çektim öğürme hareketlerinde bulunuyor ama kustuğunu hiç görmedim
öğürme videosunu da koydum. bu hareketi yaklaşık 3 kere yakaladım ilk yakaladığımda bundan 20 gün önceydi yanlış hatırlamıyorsam. 2 hareketi de birer gün aralıklarla yaptı. ve kendisi tüy dökümünde değil fakat çok kaşınıyor. bitlenme diye düşünüyorum ama sprey kullanmak istemiyorum. bu gün kendisini 4 damla elma sirkesiyle karıştırılmış suyun içinde yıkamaya çalıştım. sıcak yerde tuttum. tabi sabah biraz rüzgar yemiş olabilir kendisi ne kadar pencereleri kapatsam da balkona salmak istedim canı cok sıkılıyordu. ve kendisi çok sinirli galiba kızgınlıktan ötürü olabilir. onu mutlu etmek için napabilirim. benim minik arkadaşım hasta olabilir mi ve kendisi art arda hapşırdığını gördüm bu konuyla alakalı bilgi sahibi olan arkadaşlarım beni bilgilendirirse çok sevinirim.
@Sultanım Merhaba profilinize girip baktığımda beni etiketlerseniz hızlı dönüş yapabilirim demişsiniz. bu yüzden sizi etiketledim müsait olursanız çok sevinirim. Hal ve hareketleri durgun oluyor bazen bazen canlanıyor bu aralar kafasını arkasına gömüp uyuyor ama çok değil günde bir iki kere yapıyor galiba yem yiyor kumunu yiyor iştahı yerinde ama keyfi yerinde değil gibi.

Son düzenleme:

ırmak

Hayvansever
Kus Dostu
videodaki olayı tekrardan yaptı. acaba hayvan streste mi yalnız kaldıgı ıcın

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kusura bakmayın anca dönüş yapabildim

En kısa sürede aşağıda yazan ürünleri eczaneden temin edin;
1) Ercefurly kapsül
2) Metranidazol etken maddeli şurup
3) Çocuk multivitamin şurubu
4) Mikostatin şurup
5) Batikon
Aldığınız ürünleri bir su bardağı (200 ml) klorsuz suya aşağıdaki yazan dozajlarla karıştırın;
• pirinç tanesi kadar ercefuryl
• 1 ml şurup
• 1 ml multivitamin
• 1 ml mikostatin
Batikonu ise bir su bardağı (200 ml) klorsuz suya 2 damla katarak hazırlayın.

Bir hafta (7 gün) boyunca peş peşe ilk karışımdan hazırlayıp verin. Ardından 3 gün probiyotik; 1 gün temiz su; 1 gün batikonlu su verin.
Kuşun ilaçlı suyu içeriğinden emin olun. Eğerki suyu içmiyorsa her 2-3 saatte bir kuşun ağzına 5-6 damla damlatın.

Villmectin temin edip kuşun ensesine bir damla damlatın.
Kuşunuza tedaviye başlamadan önce tüy tımarı yapın.

Beslenme programınız nasıl? Kuşunuza hangi marka takviyeleri ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Verdiğiniz mamanın içeriği/markası nedir?

ırmak

Hayvansever
Kus Dostu
@Sultanım merhaba cok sag olun geri donus yaptiginiz icin. Kusumda su an bu videodaki hareketine rastlamadim. Sadece cok kasiniyor hani var olan bir hastalik yoksa bu ilaclari kullanmam ona bir sikinti yaratmaz mi? Enerjisi yerinde ve istahi iyi. Vitakarft kullaniyorum. 100 ml suluga 4 damla vitamin kullaniyorum sadece yemle besleniyor arada sebze veriyorum ama sebzeyle pek arasi iyi degil. Onlem amacli mikostatin ilacini suluguna damlatsam herhangi bir sikinti olur mu peki?

ırmak

Hayvansever
Kus Dostu
@Sultanım hocam 200 ml bardağın içine 6 damla mikostatin damlattım. Evde bulunuyordu ilaç fakat diğerlerini alacak imkanım olmadı.
Kendisi böyle duruyor gün içerisinde. Tüye girdi yeni tüyleri çıkıyor. Mikostatin verdiğim için yan etkisi olur mu kuşta?
Çok özür dilerim art arda mesaj attım ama şimdi aklıma geldi bundan önce acık yem kullanıyorduk. Şimdi vitakarf kullanıyorum artık severekte yiyor. Onun dışında elma sirkesi 4 damla kullanıyodum haftada 1 kere. Meyve sebze vermiyorum bu aralar ve probiyotik hiç kullanmadım. Multivitamin olarakta avisol kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    487 KB · Görüntüleme: 13

ırmak

Hayvansever
Kus Dostu
Diski fotografini ekte birakiyorum. musait bir zamaninizda bana yardimci olursaniz cok sevinirim.
Resim linki : bhr6395.jpeg