Kuşum ısırmaya başladı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mert Duman

Hayvansever
Kus Dostu
Daha önceden böyle bir şey yapmıyordu fakat yaklaşık 1 aydır elimi kafese yaklaştırdığımda ısırıyor kafes dışında saldırgan değil ama kafesteyken hırçınlaşıyor geçici bir şey midir cinsiyeti dişi ne yapmam gerek?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, muhabbet kuşları genelde yorgun olduklarında sinirlenir ve ısırırlar. Sadece yorgunluk olarak değil, bunun birçok sebebi olabilir. Bu 1 aylık süreç içerisinde yerini değiştirdiyseniz, yeni yerini beğenmemiş olabilir. Daha önce bağırdıysanız, bundan dolayı sinirli ve agresif olarak davranıyor olabilir. Bu dönemde anlayışla karşılayın. Isırması çok canınızı yakıyorsa ve gagası uzunsa kesebilirsiniz.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha önceden böyle bir şey yapmıyordu fakat yaklaşık 1 aydır elimi kafese yaklaştırdığımda ısırıyor kafes dışında saldırgan değil ama kafesteyken hırçınlaşıyor geçici bir şey midir cinsiyeti dişi ne yapmam gerek?
Kendisini kızdıracak bir şey yaptınız mı? eğer yaptıysanız küsmüş olabilir. Veya sadece içgüdüsel olarakta kendini bir şeyden korktuğu için savunmaya çalışmış olabilir. En iyisi bu konuda daha bilgi sahibi olan @Sultanım etiketliyorum.

Mert Duman

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba, muhabbet kuşları genelde yorgun olduklarında sinirlenir ve ısırırlar. Sadece yorgunluk olarak değil, bunun birçok sebebi olabilir. Bu 1 aylık süreç içerisinde yerini değiştirdiyseniz, yeni yerini beğenmemiş olabilir. Daha önce bağırdıysanız, bundan dolayı sinirli ve agresif olarak davranıyor olabilir. Bu dönemde anlayışla karşılayın. Isırması çok canınızı yakıyorsa ve gagası uzunsa kesebilirsiniz.
onun yanındayken bağırmıştım korkmuştu o yüzden olabilir belki ama üstünden yaklaşık2 ay geçti ama son 1 ay içinde yeni birisi gelmişti çok hoşlandığı söylenemez sinirlendirecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum umarım geçer ikinize de teşekkürler.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
onun yanındayken bağırmıştım korkmuştu o yüzden olabilir belki ama üstünden yaklaşık2 ay geçti ama son 1 ay içinde yeni birisi gelmişti çok hoşlandığı söylenemez sinirlendirecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum umarım geçer ikinize de teşekkürler.
Rica ederiz, sizlere yardımcı olmak için buradayız.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşunuzun bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz? @Mert Duman

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Sadece kafesteyken yapması, o an rahatsız edilmek istemediği için uyarı olarak ısırıyor muhtemelen. Kızgınlık dönemi hırçınlaşırlar ya da tüy döneminde. Ama dışardayken de yapardı öyle olsa. Kafesindeyken elinizi sokmayın, yem su değişimi gerekmedikçe.