Kuşum hastamı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Bugün bir kuş aldım fazlasıyla enerjik ve ötüyor ama dışkısı yeşil ve biraz sıvı bir Hesaptalığı var mı? @Sultanım çünkü ölen kuşumunda dışkısı bu şekikdeydi

Ekli dosyalar

• IMG_20210518_212259.jpg
    IMG_20210518_212259.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 12

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Öncelikle geçmiş olsun, ishal gibi duruyor. Bağırsaktaki bir iltihap, bakteri veya karaciğerdeki bir sorunun neden olabileceği gibi yem değişikliği veya anlık yediği birşeyden de kaynaklı olabilir. İshal durumu yarın akşama kadar (yani 24 saate kadar) geçmezse bana bildirirsiniz.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle geçmiş olsun, ishal gibi duruyor. Bağırsaktaki bir iltihap, bakteri veya karaciğerdeki bir sorunun neden olabileceği gibi yem değişikliği veya anlık yediği birşeyden de kaynaklı olabilir. İshal durumu yarın akşama kadar (yani 24 saate kadar) geçmezse bana bildirirsiniz.
Tamam yarına kadar bir değişim olmazsa yazarım. Yediği yemi ilk defa yiyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım dediği gibi bildirirsiniz ama yine de kafes içerisinde kanarya yemi her zaman olsun, bana göre ishal hastalığı olan muhabbet kuşlarını müthiş derece dengeleyen bir yem.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
@Sultanım dediği gibi bildirirsiniz ama yine de kafes içerisinde kanarya yemi her zaman olsun, bana göre ishal hastalığı olan muhabbet kuşlarını müthiş derece dengeleyen bir yem.
Dediğiniz gibi bugün gidip kanarya yemi aldım şuan kullandığı yemle karıştırdım.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba kuşum hala çok sıvı ve yeşil dışkıkıyor kanarya yemi karıştırdım dün öğlenden itibaren hala bir etkisi olmadı @Sultanım

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşa 3 gün boyunca kaliteli bir markanın probiyotiğini verin (diazym-256 veya probiacti bird kullanabilirsiniz). Meyve, sebze, yeşillik v.b. şeyler vermeyin. Kafeste sadece kanarya yemi ve daldarısı olsun. Yine geçmezse ilaçla tedaviye başlamanız gerekiyor.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşa 3 gün boyunca kaliteli bir markanın probiyotiğini verin (diazym-256 veya probiacti bird kullanabilirsiniz). Meyve, sebze, yeşillik v.b. şeyler vermeyin. Kafeste sadece kanarya yemi ve daldarısı olsun. Yine geçmezse ilaçla tedaviye başlamanız gerekiyor.
Tamam sabah uygulamaya başlıycam yardımınız için teşekkür ederim