Kuşum Halsiz Ve Bitkin Kurumasımı Var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar herkeze muhabbet kuşum 3 aylık önceye göre cok halsiz bitkin ötmüo önceki gibi cok galiba kuruma hastalıgı var bi yardım edebilirmisiniz ilaçsız cözümü varsa yazabilirmisiniz simdiden itibaren vitamin ve elma sirkesi vermeye başlıcagım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@efso38600, merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Muhabbet kuşunuzun fotoğrafını veya kısa bir videosunu eklerseniz konuya elimizden gelen desteği sağlamak isteriz.

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu

Ekli dosyalar

• IMG_20210221_175448.jpg
    IMG_20210221_175448.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210221_175450.jpg
    IMG_20210221_175450.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210221_180056.jpg
    IMG_20210221_180056.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210221_180110.jpg
    IMG_20210221_180110.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 16

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@efso38600, hocam kuruma, tüy dökülmesi, kızarma veya deride pullanma gibi rahatsızlığı var ise çok yüksek ihtimal mantar hastalığıdır. Ben size aşağıdaki linki bırakayım bir okuyun ve bir arkadaşı da etiketleyim okuduğu zaman dönüş yapacaktır diye düşünüyorum, sizi yanlış yönlendirip kuşunuzun hayatının son bulmasını kesinlikle istemem, çok geçmiş olsun. @Ahmet

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
@efso38600, hocam kuruma, tüy dökülmesi, kızarma veya deride pullanma gibi rahatsızlığı var ise çok yüksek ihtimal mantar hastalığıdır. Ben size aşağıdaki linki bırakayım bir okuyun ve bir arkadaşı da etiketleyim okuduğu zaman dönüş yapacaktır diye düşünüyorum, sizi yanlış yönlendirip kuşunuzun hayatının son bulmasını kesinlikle istemem, çok geçmiş olsun. @Ahmet

hocam suan vitamin takviyesi yapcagım ama bi sorum var ölmez dimi bu mantarıda araştıracagım
hocam kusumda problem olurmu suan strese girmiş yani veteriner olmadan ilaçsız tedavi icin neyi önerirsnz

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
hocam kb görmemiştim hocam kuşumu veterinere götürsem götüremem cok para isterse veremem cünkü kuşuma vitamin takviyesi yapacam belki ömrünü yükseltmeme yardımcı olur birde sizce kuruma hastalıgı ilaçları varmış alsam iyi gelirmi

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Öncelikle kuruma hastalığı bir hastalık değil, birçok hastalığın ilerlemiş halinde ortaya çıkan bir sonuç. Kuş artık vücuduna giren hiç bir besini sindiremez ve gitgide zayıflar. Elma sirkesi vermeyi kesin, bu hastalığı daha da tetikler. Kuşunuzun aşağıdaki gibi göğüsünü ıslatıp resmini çekin. Birde güncel yaptığı dışkı fotoğrafıni atın.
Bir de şuanda yemesi içmesi nasıl? Genel durumu, hal ve haraketleri nasıl söyleyebilir misiniz?
Not olarak ekleyeyim bu şekilde ilerlemiş bir hastalığı ilaçsız tedavi edemezsiniz. Ama bir veterinere götürdüğünüzde vereceğiniz ücretten daha da az tutar vereceğiniz ilaçlar. Yani size çok mâl olmaz, merak etmeyin 🙂

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle kuruma hastalığı bir hastalık değil, birçok hastalığın ilerlemiş halinde ortaya çıkan bir sonuç. Kuş artık vücuduna giren hiç bir besini sindiremez ve gitgide zayıflar. Elma sirkesi vermeyi kesin, bu hastalığı daha da tetikler. Kuşunuzun aşağıdaki gibi göğüsünü ıslatıp resmini çekin. Birde güncel yaptığı dışkı fotoğrafıni atın.
Bir de şuanda yemesi içmesi nasıl? Genel durumu, hal ve haraketleri nasıl söyleyebilir misiniz?
Not olarak ekleyeyim bu şekilde ilerlemiş bir hastalığı ilaçsız tedavi edemezsiniz. Ama bir veterinere götürdüğünüzde vereceğiniz ücretten daha da az tutar vereceğiniz ilaçlar. Yani size çok mâl olmaz, merak etmeyin 🙂
yem ve su içmesinde azalış var öncesine göre daha az icior hal hareket olarak kafesinin kapagını acıorum oraya cıkıor arada yanındakı cekkata gidior orda yerden bişiler yemeye calışıor normale göre bitkin
suan tam olarak fotograf atamam kuşumda gögüsünde sivrilik var ama cok ilerlemiş deil morluklar da var galiba
yarın gidip ilacını alabilirim 30 tl üzeri deilse
musait oldugum anda atacagım gögüsünü ıslatıp resmini ve dıskısını

Son düzenleme:

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Tamam ama ne kadar erken atarsanız o kadar iyi olur, hastalık ilerledikçe kurtulma ihtimali de düşüyor.
Kuşunuzun aşağıdaki gibi göğüsünü ıslatıp resmini çekin. Birde güncel yaptığı dışkı fotoğrafıni atın.
Burada resmi paylaşmayı unutmuşum, örnek resim bu
FB_IMG_16075717880100818.jpg

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
suan atamam dedigim gibi telefonum kırıldı abimin telefonundan atacagım ama vermior sabah 10 gibi felan atabilirim veya abim uyuyunca
Tamam ben attığınız zaman size yardımcı olmaya çalışırım.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Kusura bakmayın, biraz geç cevap veriyorum ama. Şu anda ben bir iki kişiye soracağım, siz bu sürede tekrar resim çekmeye çalışırmısınız. Kemiğin daha net gözükmesi gerekiyor.
Birde sizden güncel bir dışkı fotoğrafı istemiştim, onu da gönderebilir misiniz.

Son düzenleme:

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
Kusura bakmayın, biraz geç cevap veriyorum ama. Şu anda ben bir iki kişiye soracağım, siz bu sürede tekrar resim çekmeye çalışırmısınız. Kemiğin daha net gözükmesi gerekiyor.
Birde sizden güncel bir dışkı fotoğrafı istemiştim, onu da gönderebilir misiniz.
akşama dogru atarım hocam dıskısınıda kemiginide

efso38600

Hayvansever
Kus Dostu
hocam abim telefonu hiç bir türlü vermior atamıorum kusura bakmayın ama attıgınız resimdeki gibi aynı gögüsü biraz morlukta var galiba