Kuşum çok halsiz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ErdemO

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşumu arkadaşıma emanet ettim aldığım zaman hastaydı. Gagasıyla kafese tutunuyordu ayakta kalmakta zorlanıyordu ve arada ayaklarıyla kanatları tutmuyor bir kaç saniye sonra kendine geliyordu. Bu süreç boyunca sürekli veterinere uğradım ardından iğnenin içinde su kabına damlatmam için bir ilaç verdi onu kullanmaya başladım. Annem kuş kafesten çıkmak istiyor diye ben uyurken çıkarmış salona girdim ve omuzuma kondu yine kanatları tutmadı ve omuzumdan halısız zemine sertçe düştü yine veterinere goturdum ve ağzına bir ilaç sıktı daha kötülesirse getir dedi bir kaç saat sonra kendine geldi normalde kendini sevdirmezdi en son küçükken sevmistim uzun zaman sonra gogsume alip sevmeme izin verdi fakat bir süre sonra siyah dışkıladığını fark ettim internetten bakınca mide kanaması olabileceğini gördum. Kuşu sabunlu az sıcak suda yıkamam gerektigi yaziyordu bende dalinli suda yıkamaya calistim ama cok korktu ucmaya calisti fakat yine gogsume aldim ısınsın ve sakinlessin diye elimi uzerine siper ederek sevmeye başladım sonra kafesine bıraktım ama üşüyordu bende masama koyup üzerine pamuk bir bez koydum sonra ısıtıcıyı açıp kafesine koydum yıkamadan önce keyfi yerindeydi ama yıkadıktan sonra kuyrugu aşağı eğildi ve garip bir sekilde durmaya başladi katı ve siyah dışkısı ise tamamen sıvı hale geldi
Nefes alırkende süreklı tık tık bir ses çıkıyor ciddi bir şey midir? Ne yapmam lazım lütfen yardım edin.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, geçmiş olsun. Veterineriniz muhtemelen vitamin takviyesi için her gün taze suya damlatmanız gereken bir sıvı vermiştir. Tık tık sesiyle beraber hırıltı duyuyor musunuz?

ErdemO

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba, geçmiş olsun. Veterineriniz muhtemelen vitamin takviyesi için her gün taze suya damlatmanız gereken bir sıvı vermiştir. Tık tık sesiyle beraber hırıltı duyuyor musunuz?
Hayır hırıltı yok nefes alıp verirken kuyruğu ileri geri gidiyordu göğsümde uyuttum biraz elimle besledim kendine geldi başta düştüğü için iç kanama ihtimalinden çok korktum ama bir şeyi yok çok şükür. Nefes alıp verirken tık tık etmesi şu an durdu ama dönem dönem yapıyor bunu sebebini araştırdım ama bulamadım.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
O tık tık sesi belki de gagadan geliyordur. Hırıltı başlarsa solunum yolunda bir sorun olduğuna işaret eder. Durumunu biraz gözlemleyin. Umarım en kısa süre içerisinde eski sağlığına kavuşur :)