Kuşum Bütün Bir Şekilde Yem Kusuyor?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba kuşum bütün bütün yem kusmaya başladı. Fotosunu ekledim.. ve garip bir hareket yapmaya başladı. Korkuyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim? :( Dışkısını da ekledim...

Ekli dosyalar

• IMG-20220611-WA0001.jpg
    IMG-20220611-WA0001.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 18
  • VID_20220611_123256.mp4
    11.1 MB
  • IMG_20220610_193251_767.jpg
    IMG_20220610_193251_767.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhaba, geçmiş olsun. Geç cevap için kusura bakmayın.
Kursak mantarı olabilir diye düşünüyorum. Şuan durumu nasıl?

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Çok üzüldüm, kötü olmuş..
Muhtemelen kursak ile alakalı bir problemi vardı yahut sindirim sistemi de olabilir. Kısa ve hızlı bir ölüm olmuş. Bu durumda ilaç kullanmak yeterli olmazdı, veterinere götürmek gerekiyor genelde.

Yapacak bir şey yok maalesef, kuşlar çok hassas ve narin hayvanlar. Sindirim sistemi onlar için her şey. Bazen her şeyi tam yapsak da olmuyor, kaybedebiliyoruz.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çok üzüldüm, kötü olmuş..
Muhtemelen kursak ile alakalı bir problemi vardı yahut sindirim sistemi de olabilir. Kısa ve hızlı bir ölüm olmuş. Bu durumda ilaç kullanmak yeterli olmazdı, veterinere götürmek gerekiyor genelde.

Yapacak bir şey yok maalesef, kuşlar çok hassas ve narin hayvanlar. Sindirim sistemi onlar için her şey. Bazen her şeyi tam yapsak da olmuyor, kaybedebiliyoruz.
Maalesef.. veterinere götürdüm zaten, kursak mantarı dedi veterinerimiz, Zolax diye bir ilaç verdi ama ilacı kattigimiz gün öldü maalesef...
@Furkan, ilginiz için teşekkür ederim

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Maalesef.. veterinere götürdüm zaten, kursak mantarı dedi veterinerimiz, Zolax diye bir ilaç verdi ama ilacı kattigimiz gün öldü maalesef...
@Furkan, ilginiz için teşekkür ederim
Başta da söylediğim gibi. Tahmin etmiştim.
Gerçekten çok üzüldüm, bu gibi durumların oluşmaması adına yem haricinde muhakkak vitaminleri vermek gerekiyor. Kuşların sadece yem ile beslenmesi değil vitamin ve ek takviyelerinde verilmesi şart.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Sizi adınıza üzüldüm. Kuşlarınıza ekmek vs gibi mayalı yiyecekler vermenizi önermem. İçindeki mayadan dolayı kursak mantarı olabiliyorlar.

Ayrıca verdiğiniz yem sanırım taze değil. Kuşunuzun kustuğu yemlere bakarsanız delikler mevcut. Taze yem ve taze dal darı ile beslemek en iyisi.