Kuşum Bana Küstü Mü?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar merhaba,

4 Gün önce kuşum kafesin kapısını açar açmaz gelirdi ve elime çıkardı hemen. Başıma hatta sırtıma geliyordu felan. Hatta masamızdaki ekmek kırıntısından yemişti.

Son 2 gündür kafesin kapısını açıyorum çıkmıyor, parmağımı uzatıyorum gelsin diye kaçıyor. Neden olabilir ve Nasıl çözebilirim?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Birçok hayvanda olduğu gibi muhabbet kuşları da strese girebilirler dönem dönem, çok yüksek ihtimal strese girdiğini düşünüyorum. Muhabbet kuşlarını en çok korkutan durumlardan birisi, ani hareketlerdir. Ev içerisinde çok fazla ani hareketler yapılır ise muhabbet kuşu ne yapacağını bilemez.

Korkma durumu çok yüksek diye düşünüyorum, onun haricinde başka bir sorunla karşılaştınız mı?

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Birçok hayvanda olduğu gibi muhabbet kuşları da strese girebilirler dönem dönem, çok yüksek ihtimal strese girdiğini düşünüyorum. Muhabbet kuşlarını en çok korkutan durumlardan birisi, ani hareketlerdir. Ev içerisinde çok fazla ani hareketler yapılır ise muhabbet kuşu ne yapacağını bilemez.

Korkma durumu çok yüksek diye düşünüyorum, onun haricinde başka bir sorunla karşılaştınız mı?
Hayır. Peki ne zaman yine bizi sever?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayır. Peki ne zaman yine bizi sever?

Aslında tam olarak şu zaman sever diyemem ama biraz kendi hâline bırakıp sabırla beklemek gerekli. Birkaç gün geçtikten sonra stresi azalır ve yeniden eskisi gibi davranmaya başlar, endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok aslında :)

Çözüm

Mino

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar merhaba,

4 Gün önce kuşum kafesin kapısını açar açmaz gelirdi ve elime çıkardı hemen. Başıma hatta sırtıma geliyordu felan. Hatta masamızdaki ekmek kırıntısından yemişti.

Son 2 gündür kafesin kapısını açıyorum çıkmıyor, parmağımı uzatıyorum gelsin diye kaçıyor. Neden olabilir ve Nasıl çözebilirim?
Çünkü, ekmek kırıntısı minik dostlarımız için Son derece tehlikeli hatta bu ölümle bile sonuçlanabilir lütfen dikkat edin kendine has besinler haricinde ekmek tuz. ... gibi şeyler yemesine dikkatedin benim kuşum bu yüzden öldü 😢