Kuşum Ayağını Gövdesine Sokuyor?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba yaklaşık 3 aylık bir muhabbet kuşum var. Birkaç kez ayağını gövdesine doğru çektiğini gördüm. O şekilde yapıyor ve kıvırıyor ayağını. Acaba ağrıyor mu diye düşündüm ve Google a baktım. Vitamin eksikliği olabilir falan diyor. Bi tırstım felç vb bir şeyler de diyor. Size de danışmak istedim. Vitamin takviyesi yapmalı mıyım? Fotosunu ayağını içerisine çektiğinde çekmeye çalıştım ama çekemedim malesf. Yine de kuşumun fotosunu ekleyebilirim isterseniz.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Benim bazı muhabbet kuşlarım tek ayak üzerinde duruyor ve uyuyor. Tuhaf bir durum farkettiniz sanırım. Ayağını nasıl kıvırdığı çok önemli. Bu hareketi çok sık yapıyor mu?

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Benim bazı muhabbet kuşlarım tek ayak üzerinde duruyor ve uyuyor. Tuhaf bir durum farkettiniz sanırım. Ayağını nasıl kıvırdığı çok önemli. Bu hareketi çok sık yapıyor mu?
Hayır çok sık yapmıyor.dedigim gibi bir kaç kez gördüm sadece. Açıkçası bir önceki kuşum da yapiyodu ama onun yapısı daha farklıydı ve dediğiniz gibi uyurken falan yapıyordu. Onun üstünde pek durmamistim ama bugün bir daha yapınca bi bakayım googleye dedim felç vb bir şeyler diyince de korktum🙈 Çok da sorun yok sanırım. Yani inşallah. Bu arada yine de vitamin takviyesi yapayım mı? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederimm: )

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Vitamin kullanabilirsiniz, aşırı olmadığı sürece zararı olmaz. Ben üretim yaptığım için yumurtalı, sebzeli vs mama yapıyorum veriyorum kuşlarıma. Tek beslenen kuşlarda çok ağır beslemenize gerek yok durduk yere kızgınlığa girmesin. Vitamin takviyesi aşırı olmayacak şekilde yapabilirsiniz.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Dediğiniz şey genelde iki durumda olur: normal zamanlarda kuş uyuklarken tek ayağını kaldırır. Veya kuş üşüdüğünde en çok ısı kaybı ayaklardan olduğu için ayağını tüylerinin arasına çeker. Bu havada zaten üşüme olmayacağı için benim tahminim normal bir durum.

• Beğen
Tepkiler: BZC

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dediğiniz şey genelde iki durumda olur: normal zamanlarda kuş uyuklarken tek ayağını kaldırır. Veya kuş üşüdüğünde en çok ısı kaybı ayaklardan olduğu için ayağını tüylerinin arasına çeker. Bu havada zaten üşüme olmayacağı için benim tahminim normal bir durum.
Tamamdır. Çok tşekkür ederim.
Vitamin kullanabilirsiniz, aşırı olmadığı sürece zararı olmaz. Ben üretim yaptığım için yumurtalı, sebzeli vs mama yapıyorum veriyorum kuşlarıma. Tek beslenen kuşlarda çok ağır beslemenize gerek yok durduk yere kızgınlığa girmesin. Vitamin takviyesi aşırı olmayacak şekilde yapabilirsiniz.
Teşekkür ederimm