Kuşlarım hakkın da yaş ve cinsiyet bilgisi verebilecek var mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozankaran

Hayvansever
Kus Dostu
Valla bende geleli 2 ay oldu gördükçe bende şaşırıyorum açıkcası. PetShop dediğim yerlerde bizim türkiye deki gibi değil mesela arsa sahipleri veya carrefoursa gibi büyük yerler ve 2 3 katlı. Ben zaten petshop'a kuşlarımı götürdüm örnekleri aldılar ama onlar mı yaptı yoksa başka yere mi gönderdi onu bilemiyorum ben çıktım evime geldim kuşlarımla yanlış bilgi vermiyim.:rolleyes::)
Hatta kuşlarımı aldığım yere de tepki gösterdim bana dişi dediğiniz kuş erkek, erkek dediğiniz kuş dişi çıktı bir birlerine de yanaşmıyorlar dedim. Size 3 hafta veriyorum dedi 3 hafta sonunda kuşlar bir birine alışıp kaşıma öpüşme gibi şeyler yapmazlarsa getirin değiştireceğiz dediler.
Kuşlar kaç hafta da bir birlerine alışıp çift gibi davranmaya başlar sizce? Tekrardan çok teşekkür ederim bilgileriniz ile içimi rahatlattığınız için :)

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Önce yeni ortamlarına alışmaları gerekir. Cinsiyetini öğrenmek için onları biraz korkutmuş olabilirsiniz, bu yüzden bundan sonra kendi hallerine bırakmanız gerekir. Yem, su ve temizlik dışında kafes içerisine müdahale etmeyin. Bulundukları ortam sessiz ve hareketsiz olmalı. Strese girmemeleri için bir ay boyunca haftada bir kere papatya çayı verebilirsiniz. Eğer korkup güven hissetmezlerse birbirleriyle kavga etmeye başlama ihtimali var. Şu andan itibaren 1 hafta kadar daha kafeste kalsınlar, bulundukları odaya alıştıklarını düşünüyorsanız kafesin kapısını açarak gezinmelerine izin verebilirsiniz. 1 haftanın sonunda perde yöntemi ile kendinize alıştırmaya başlayabilir, size alıştıktan ve güven duyduktan sonra ise komut, konusma v.b. eğitimler verebilirsiniz.

ozankaran

Hayvansever
Kus Dostu
Perde yöntemi ile alıştırma derken onu nasıl oluyor?
Birde benim evim 1+1 salona koyuyorum mecburen sorun olur mu?

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Kuşunuz ile iki perde arasına geçiyorsunuz. Ardından kuşu serbest bıraktığınızda bir sürr perdenin arasında çırpınacak, ama sonra zorunlu olarak sizin elinize/kolunuza/başınıza konacaktır. Bu şekilde biraz zorunda bırakarak sizden herhangi bir zarar gelmeyeceğini anlayacak. Daha detaylı açıklayan ve nasıl yapıldığını gösteren videolar mevcut.

ozankaran

Hayvansever
Kus Dostu
Verebileceğim hazır kızıştırıcı mamalar varmı peki bildiğiniz güvenilir kalite mama

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Ben şu âna kadar hazır mama hiç kullanmadım ama Beautiful Food Love ve Mammamia markalarının güzel olduğunu, birçok kişinin memnun kaldığını gördüm.

Son düzenleme: