Küçük Dostumun Hastalığı Nedir ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ees23

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar herkese merhaba, 2 hafta öncesinde eşini kaybeden kuşum şuan
2FA5F334-0A4C-4B73-9EBD-EE42CD54527B.jpeg
hasta.Lütfen acil yardımınıza ihtiyacım var.
Veterinere götürdüm dediği eşini kaybettiği için strese girmiş ama bana pek inandırıcı gelmedi.

Veteriner antibiyotik verdi suyuna ekledim. Sizce hastalığı nedir ?

Belirtileri: İshal, kabarma, halsizlik, yeni tüy topları, cerede ve ayaklarda renk değişikliği, zayıflama.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun. Veteriner hekiminizin dediği gibi, muhabbet kuşları da her hayvanda olduğu gibi strese girebilirler eşleri öldüğü zaman. Bu durum sadece eşleri öldüğünden kaynaklı değil, birçok nedenle strese girebilirler.

Muhabbet kuşunuzun kafesini çekip yükleyebilir misiniz? İncelemek isterim, ona göre önerilerde bulunayım.

ees23

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun. Veteriner hekiminizin dediği gibi, muhabbet kuşları da her hayvanda olduğu gibi strese girebilirler eşleri öldüğü zaman. Bu durum sadece eşleri öldüğünden kaynaklı değil, birçok nedenle strese girebilirler.

Muhabbet kuşunuzun kafesini çekip yükleyebilir misiniz? İncelemek isterim, ona göre önerilerde bulunayım.
Şuan evde değilim maalesef kafes resmini paylaşamıyorum ama kafesi oldukça büyük rahat ve kullanışlı şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu hocam. Ben internette biraz araştırma yaptım kuruma Hastalığı denen bir hastalıktan söz ediliyordu. Kendi kuşumu inceledim belirtileri var ama emin olamadım veterinerde bu konuda birşey söylemedi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ees23, muhabbet kuşlarında kuruma hastalığına dair yeterli bir bilgiye sahip değilim ama çok sevdiğim bir ağabeyim var, muhabbet kuşu konusunda oldukça üst bilgiye sahip kendisi onu davet edeceğim size en iyi şekilde yardımcı olacağını düşünüyorum.

ees23

Hayvansever
Kus Dostu
@ees23, muhabbet kuşlarında kuruma hastalığına dair yeterli bir bilgiye sahip değilim ama çok sevdiğim bir ağabeyim var, muhabbet kuşu konusunda oldukça üst bilgiye sahip kendisi onu davet edeceğim size en iyi şekilde yardımcı olacağını düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim umarım çözüm bulabiliriz.