Korkak Sokak Kedisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ahmet Yusuf srgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokakta çok güzel bir calico kedisi var. Bizim işyerinin önünde 2 tane yaşıt(sanırım 4,5-5 aylıklar) yavruyla beraber yaşıyolar. Çok korkak ama işyerinin içine giriyo ara sıra. Annesi de çok korkaktı büyük ihtimalle ondan dolay böyle korka büyüdü. 3 adımdan fazla yaklaşamıyoruz, istesem yakalarım ama kediyi korkutmak istemiyorum. Nasıl alıştırabilirm bize? Kendini hiç riske de atmıyo 😂 en ufak şüphede direk kaçıyo. Nasıl kandırabilirim? Eğer alıştırabilirsem sahiplenmek de istiyorum. Lütfen bi yardım, fikir verin..

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim bahçemde de bir kedi vardı bu şekilde. Annesi hiç sevdirmiyor o da hemen kaçıyordu. Biraz zaman geçtikçe daha fazla yaklaştırmaya başladı. Şimdi mama koyarken neredeyse kucağıma atlayacak.
Mamayı o uzaktayken dökmedim, hem yanıma yaklaştığında koydum. Biraz biraz dokunmaya alıştırdım o yemeği beklerken. Şimdi korkarak da olsa yanıma yaklaşıyor sevdiriyor. Kediler annesinden ne gördüyse onu yapıyor, annesini hala alıştıramadım ama o kaçıyor.

Ahmet Yusuf srgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim bahçemde de bir kedi vardı bu şekilde. Annesi hiç sevdirmiyor o da hemen kaçıyordu. Biraz zaman geçtikçe daha fazla yaklaştırmaya başladı. Şimdi mama koyarken neredeyse kucağıma atlayacak.
Mamayı o uzaktayken dökmedim, hem yanıma yaklaştığında koydum. Biraz biraz dokunmaya alıştırdım o yemeği beklerken. Şimdi korkarak da olsa yanıma yaklaşıyor sevdiriyor. Kediler annesinden ne gördüyse onu yapıyor, annesini hala alıştıramadım ama o kaçıyor.

Aynen zamanla kendine alıştırmak en doğrusu ama burda insanlar çok geçtiği için biraz uzun sürücek alışması sanırım :/ Şu anda arkadaşlarıyla oynuyolar işyerinin içinde ::

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Aynı şekilde insandan oldukça uzakta duran üç yavru vardı benim burada. Girdikleri, toprağın altına uzanan beton boru vardı, o borunun önüne bir parça et koyup üstüne çıkmıştım. Kedilerden biri çıkınca da hemen yakalamıştım. Tabi elde kalmak istemiyormuş, iki elimde birer çıemık izi hediye etti ve kaçtı. 😁
Yani kedinin beklemediği bir şekilde, aniden yakalamaya çalışmayın. Size de zarar verir, korkar da. Benim fikrim kediye düzenli olarak yemek verirseniz alışır. Ama verirken her seferinde biraz daha yaklaşın. Davranmayın, sadece izleyin. Kedi sizin sadece yemek vermek istediğinizi anlayınca kendiliğinden gelecektir muhtemelen. :)