Kör kediler için öneriler de bulunur musunuz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Leo

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Evimizin bahçesinde 2 gözüde kör bir çocuk bulduk. Veterinerimizin de yardımları ile onu hayatta tuttuk ve akabinde sahiplendik. Evimizdeki kedimize arkadaş getirdik. İnanılmaz güçlü bir karakteri var ve çok zeki.. Leo'ya kör demem mümkün değil çünkü kalbinden bizi gördüğüne eminim. Yavaş yavaş evin hemen hemen her noktasını algıladığını görüyoruz. Çok fazla sağa sola vurmadan hareket ediyor. Tuvalet eğitimini verdiğimize de eminim. Kumu için bi platform hazırladım, rahatlıkla kendisi gidip tuvaletini yapıyor. buradan kör kedi ile yaşayan arkadaşlara sormak isterim. Tavsiyeleriniz nelerdir. Sesli oyuncak konusunda da tavsiyelerinizi beklemekteyim. Ayrıca birşey daha söylemek isterim. Gerçekten o kadar güzel seviyor ki, öylesine güzel mırlıyor, size pozitif enerji veriyor ki!! Bir gün kör, yardıma muhtaç bir çocuk gördüğünüzde hiç düşünmeden sahiplenin.. inanın fazlası ile sizi sevecektir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Mutlu kalın.
IMG_6019.JPG

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kalbinize, emeğinize sağlık. Muhteşem bir duygu olduğundan hiçbir şüphem yok, geçmiş yıllarda engelli kedi ve köpeğe baktım ama kör hiç denk gelmedi. Bu konuda çok fazla bir bilgiye sahip değilim ama mutlaka sahip olanlar vardır diye tahmin ediyorum, yeniden yüreğinize sağlık. Siz ve Leo hoş geldiniz sitemize♥️🙏🏻

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Leo, sizin gibi insanların varlığının olduğunu bilmek çok güzel bir his.
Engelli ya da kör hayvan bakmadım ama kediler normalde sesleri bizden daha fazla algıladığı için, sesli oyuncakları sevmiyorlar. Kör kedilerin duyma frekansı muhtemelen normalden daha yüksek olduğu için aşırı rahatsız olabilir. Mesela gitmesini istediğiniz yerlere ip bağlayarak onun da hissetmesini sağlayarak yardımcı olabilirsiniz.
Ama tabi bilen arkadaşlar daha çok yardımcı olur. Nacizane düşüncemi belirttim.
Hoşgeldiniz bu arada :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kör kediyle hiç yaşamadım ama daha önce hakkında bir kaç yazı okumuştum. Googledan sizde çok rahat erişebilirsiniz. Benim aklımda kaldığı kadarıyla evde tehlike yaratacağını düşündüğünüz eşyaları kaldırın. Sivri köşeler vs varsa önleminizi alın. Çok fazla eşyaların yerini değiştirmeyin ve evi hep düzenli, eşyaların yerini hep aynı şekilde tutmaya özen gösterin.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kör kediler hakkında edindiğim bilgiler bana güzel şeyler kattı, eğer daha fikre sahip kişiler var ise yazdıkları vakit seve seve okurum. Ayrıca engelli kedi beslemeniz çok gurur verici bir davranış, yüreğinize sağlık güzel insan♥️🙏🏻