Kör kedi yavrusu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam af ola. Oturduğum 4katlı apartmanın yeşillikli bahçesinde düzenli kedilere mama ve takviyesi yapıyorum. Hepsi yabani. Bir anaç var. Yavrularını görüyordum ama kaçıyorlar. Bugün yavrular ortalıkta geziyordu tahminen 1buçuk aylıklar. Bir tanesi bildiğiniz kör. İki gözümde görmüyor. Çok hareketli ama oraya buraya vuruyor. Anneleri de var.
Az önce gördüm ve yüreğim sıkışıyor. Ben bu yavru kedi için ne yapabirilim?
. Çevremde ona bakacak bile yok. Ve anne si var.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar ekleme yapmak istiyorum az önce büyük uğraşlar la foto da çektim ve Malesef 3 kardeşinde gözlerinde sorun var.
IMG_20200929_190629.jpg

Azzuro

Hayvansever
Kedi Dostu
Herpes virusu yakalansalar tedavi olabilir bi ihtimal antibiotik tedavisi ve uygun damla .mamaları taşıma sepetine koysanız içinde yerken yakalanırlarmı

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Herpes virusu yakalansalar tedavi olabilir bi ihtimal antibiotik tedavisi ve uygun damla .mamaları taşıma sepetine koysanız içinde yerken yakalanırlarmı
Zor ama yarın denerim. Anneleri de var. Acaba maliyetli olur mu vet. Sokakta bulduğumu söylesem yardımcı olurlarmı ki?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gözleri iltihaplı mı? Veteriner hekimlerin çoğu sokak kedilerine yardımcı olmaya çalışıyor. Yalnızca gözlerinde sorun varsa çok masraflı bir tedavi süreci olmayacaktır. :)

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, iltihaplı görünüyor fırlamalar birde atiklet ki sormayın. Yarın ilk işim vet aramak. Umarım annesi bırakmaz haka emiyorlar,😇

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Annesi emzirmeyi bıraksa da gözlerinin tedavi olması çok önemli. Gözleri bu şekilde kapalı kalınca ileride ciddi göz sorunları ile mücadele ediyorlar. Umarım yakalayabilirsiniz, veterinerde tedavi olmasa bile gözlerini çayla veya göz temizleme solüsyonu ile açabilirsiniz. :)

Azzuro

Hayvansever
Kedi Dostu
Göz merhami var **** çok iyidir ondan sürebilseniz yabani yavrular vardı yakalayıp sürmüştüm iyi gelmişti

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Göz merhami var **** çok iyidir ondan sürebilseniz yabani yavrular vardı yakalayıp sürmüştüm iyi gelmişti
Kimseye ilaç önerisi yapmamaya özen gösterelim. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da her ilaç her hayvana aynı şekilde iyi gelmemektedir. En doğru ilaç daima veteriner hekiminizin verdiği ilaçtır, bir başkasının kullandığı ilaç değil.