Köpeklerin Irkları Hakkında Yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

proxymus

Hayvansever
Kopek Dostu
Bir tanıdığım vasıtasıyla resimdeki yavrulardan birini sahiplenmek istiyorum. Kendisi terrier olduğunu söylüyor ama öyle olmadığına eminim, maltese terrier de bu renkler yok. Acaba poddle olabilirmi dedim ama pek anladığım bir konu olmadığından için bir fikrim yok. Bu
IMG-20200113-WA0000.jpg
köpekler farklı bir ırkmı yoksa melezmi yardımlarınız için teşekkür ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Köpekler hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim ama konuya deneyim sahibi kişileri etiketleyebilirim @socrabbit ve @SANCAKTAR size yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum. Ayrıca yavrular aşırı sevimliler :)

proxymus

Hayvansever
Kopek Dostu
Evet çok sevimliler ben beyazı gözüme kestirdim aslında ama bakalım kısmet en azından ırkları ile biraz bilgiye sahip olabilirsem bakımı, beslenmesi ve eğitimi ile ilgili daha kolay ilerleyebilirim diye düşünüyorum.

cleanton

Yeni Üye
Kopek Dostu
Türkiye'de artık saf ırk bulmak çok zor. Genelde karışmış oluyorlar ama önemli değil. Önemli olan köpeklerin şu ana kadar hangi aşıları yapılmış, iç dış parazit tedavileri yapılmış mı? Bunları sorgulasanız daha uygun olur. Sağlık karnesi var mı?

Bunlar tamamsa sevdiğiniz yavrulardan bir tanesini sahiplenebilirsiniz.

Yavru seçerken de sizin beğendiğiniz yavrudan çok size en çok ilgi gösteren yavruyu seçin diye tavsiyede bulunabilirim. Yani siz onu seçmeyin o sizi seçsin.

Son düzenleme:

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Irk kousunda fotoğraftan bir şey söylemek çok zor aslında ama şunu söyleyebilirim bulundukları yerde çok dikkat etsinler. Bu aralar kanlı ishal ile ilgili duyduğum çok olay var arkadaşlardan.
Hatta bir abimizin sokaktan sahiplendiği köpeklerden birisi sürpriz yapıp 8 i canlı 10 yavru doğurdu. bu 8 yavrudan birini sahipleneyim diye ziyaretine bile gidip seçtim :)
ama diğer köpeklerden birinden yavrulara zehirli ishal bulaşmış ve hepsi öldü. Bu aralar 50 günlük falan olacaklardı ve neredeyse eve getirecektim birini. nasip olmadı.
Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla çok taklı olacaklar.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, çok üzüldüm çok geçmiş olsun :( insanlarda olduğu gibi köpeklerde de sanırım çok fazla bu tarz hastalıklar