Köpekler Kabloya Veya Pc Zarar Verir Mi ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

gandalf

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar arkadaşlar yarın yavru golden retriever sahiplenecem ama 2 sorum var besleyen dostlarım yardımcı olabilirmi
1-bu golden retriever kablo kemiriyormu ? pc nin kabloları varda yerde
2-Bilgisiyar kasasını devirme gibi şeyleri varmı ?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@gandalf, kabloları kemirmesi verdiğiniz eğitimle alakalı olacaktır ama yeni gelişim gösteren yavru köpeklerde dişlerinin gelişiminde bazı yumuşak şeyleri kemiriyorlar. Bunun için oyuncaklar vardır diye düşünüyorum.

Bilgisayar kasasını devirir mi işte onu tam olarak bilmiyorum, diğer üyelerimiz detaylı bilgi verirler :)

gandalf

Hayvansever
Kopek Dostu
@Tevfik, @Tevfik,
@gandalf, kabloları kemirmesi verdiğiniz eğitimle alakalı olacaktır ama yeni gelişim gösteren yavru köpeklerde dişlerinin gelişiminde bazı yumuşak şeyleri kemiriyorlar. Bunun için oyuncaklar vardır diye düşünüyorum.

Bilgisayar kasasını devirir mi işte onu tam olarak bilmiyorum, diğer üyelerimiz detaylı bilgi verirler :)
hocam forumda varmı golden besleyen arkadaş ? tanıdığınız ?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, @Tevfik,

hocam forumda varmı golden besleyen arkadaş ? tanıdığınız ?

Golden besleyen var elbette ama köpekler konusunda deneyim sahibi üyelerimizde var, gördüklerinde mutlaka yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum. Yavru golden geldiğinde köpeğini tanıt forum alanında da görmek isteriz mutlaka :)

gandalf

Hayvansever
Kopek Dostu
Golden besleyen var elbette ama köpekler konusunda deneyim sahibi üyelerimizde var, gördüklerinde mutlaka yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum. Yavru golden geldiğinde köpeğini tanıt forum alanında da görmek isteriz mutlaka :)
Tabiki tanıtırım da hocam daha 40 günlük :D bilerek çok küçük aldımki bana iyice alışşın yıllarım gececek kralla :D
hocam şöyle solim benim masa var masada klavye mouse monitör klasik yandada yerden 50 cm yüksek küçük masa var kasa onun üstünde o küçük masada geniş baya böle bıraksam sıkıntı olurmu genede ?

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeğiniz ilk zamanlar çok yükseğe atlayamacağından yüksekteki şeyleri deviremez ancak yerde bulduğu kabloları oyuncak sanıp kemirmek isteyebilir. Kabloları bir yere sabitlemenizi veya kablo koruyucu kullanmanızı tavsiye ederim. İleride ilgisiz kalmadığı sürece bir şeyleri kasten devirmeyecektir. Tabii her zaman için yanlışlıkla bilgisayara zarar verme ihtimali var.

gandalf

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğiniz ilk zamanlar çok yükseğe atlayamacağından yüksekteki şeyleri deviremez ancak yerde bulduğu kabloları oyuncak sanıp kemirmek isteyebilir. Kabloları bir yere sabitlemenizi veya kablo koruyucu kullanmanızı tavsiye ederim. İleride ilgisiz kalmadığı sürece bir şeyleri kasten devirmeyecektir. Tabii her zaman için yanlışlıkla bilgisayara zarar verme ihtimali var.
ben ona kemirmesi için oyuncaklara alıştırsam yaparmı ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tabiki tanıtırım da hocam daha 40 günlük :D bilerek çok küçük aldımki bana iyice alışşın yıllarım gececek kralla :D

hocam şöyle solim benim masa var masada klavye mouse monitör klasik yandada yerden 50 cm yüksek küçük masa var kasa onun üstünde o küçük masada geniş baya böle bıraksam sıkıntı olurmu genede ?
Annesini biraz daha emmesini ve en az 60 günlükken almanızı tavsiye ederim. Çok küçük almanız veya yaşlıyken almanız size alışma sürecini etkilemeyecektir. :) Bununla birlikte sütten erken kesilen köpeklerin bağışıklıkları düşük olduğundan hastalıklara açık olurlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
ben ona kemirmesi için oyuncaklara alıştırsam yaparmı ?
İlk zamanlar kemirme ihtiyacını gidermek için mutlaka oyuncak ve mama almalısınız. Tabii oyuncağı olmasına rağmen kabloları merak ettiği için ısırabilir. En iyi çözüm erişemeyeceği bir yere kabloları sabitlemek olur. :)