Köpekler İçin Kuru Mama Tarifi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şimdi de kediler için verdiğimiz tarifin benzerini köpekler için vereceğiz. Yapılışı aynı olmasına rağmen malzemeler de küçük değişiklikler yaptık :) Vereceğim tarif ortalama 2 kilo olacaktır.
639

Malzemeler:
  • 1 kilo kırmızı et (sakatatlar kemiksiz olmak şartıyla kullanılabilir.) (haşlanmış)
  • 1 adet patates (haşlanmış)
  • 1 adet havuç (haşlanmış)
  • 2 adet kuşkonmaz (haşlanmış)
  • 1 buçuk su bardağı haşlanacak etin suyu
  • 1 su bardağı un
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 su bardağı süt tozu/ 1 bardak laktozsuz yağsız süt/ hindistin cevizi sütü
  • 2 yumurta
  • Dileyenler yumurta kabuklarını toz hâle getirerek mamaya katabilirler.

Yapılışı:

1. Patates, havuç ve kuşkonmazı doğradıktan sonra aynı tencerede haşlayınız.
    638
  2. Eti küçük parçalara keserek suda haşlayınız. Suya yağ ve tuz eklememeye özen gösteriniz.
  3. Malzemelerinizin haşlandığından emin olduktan sonra blendera atınız.
  4. Blenderdan geçirdiğiniz patates, havuç, kuşkonmaz ve eti ayrı bir kaba alınız.
  5. Ayrı kaba aldığınız malzemelerin üzerine sırasıyla: su, süt, sıvı yağ, yumurta ve unu ekleyerek karışımınız hamur kıvamına gelene kadar yoğurunuz.
  6. Hamur kıvamında olan karışımınızı tepsiye yaydırınız.
  7. Tepsiyi kaplayan karışımı bir bıçak yardımıyla köpeğinizin yiyebileceği parçalara kesiniz.
  8. 200 derecede ısıttığınız fırınınıza karışımı koyarak bir saat pişiriniz ardından soğumaya bırakınız.
  9. Soğuyan mamayı hava geçirmez saklama kaplarına koyunuz.

Son düzenleme:

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Cidden benim canım çekti. Doçka biraz daha büyüsün, bu yazdığınızı yapıp bu postun altına kesinlikle atarım :love:

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@socrabbit hocam kuru mama tarifini müsait olduğunuzda paylaşırsanız çok memnun olurum. Şu anda yavrunun aldığı proteini ve yağı bir nebze olsun takip edebilmek için kuru mama veriyorum. kıvamı açısından aynı mamayı evde hazırlamak daha güzel olur bizim için.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@socrabbit hocam kuru mama tarifini müsait olduğunuzda paylaşırsanız çok memnun olurum. Şu anda yavrunun aldığı proteini ve yağı bir nebze olsun takip edebilmek için kuru mama veriyorum. kıvamı açısından aynı mamayı evde hazırlamak daha güzel olur bizim için.
Bundan sonra yazdığım tarifleri protein oranları ve içeriğindeki vitaminlerle beraber yazacağım. Bu tarifler biraz havada kaldı diye düşünüyorum.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Hocam ağzından bal damlıyor. Merakla bekliyorum.