Köpekler Hakkında Sorularım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Geceleyin bir tane yavru köpek bulduk ağlıyordu açtı ve titriyordu.O gece bizimle kaldı sonra evimizin yakınındaki bir tanıdığımızın bahçesine koyduk.Eskiden kümes olan kulübeye koyduk.Kümesin de geniş bir bahçesi var.Bu köpeği nasıl eğitiriz temel komutlar nelerdir?Kulübesine eski kıyafetlerden koyduk ama yine de içim rahat değil.Kulübeyi nasıl ısıtırız?(köpek kangal kırması 3 aylık)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Köpek kulübesinin konumu nasıl durumda acaba? Yaşadığınız şehir çok mu soğuk oluyor? Köpek kulübesinin görselini ve köpeği bizlerle görsel olarak paylaşırsanız buradaki birçok arkadaşımız daha net yardımcı olacaktır.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece geceleri soğuk oluyor pek kar yağmıyor.

Kar yağmasa bile soğuk hava her zaman tehlikeli olur. Kedi evlerime ben de eski kıyafetlerden koyuyorum ve sürekli değiştiriyorum, evlerin dışınıda poşet ile çevirdim yağmur ve kar sızmaması için ama tabii üzerine hiçbir şey yağmayacak konumda duruyor.

Kulübeyi olabildiğince rüzgarın esmeyeceği şekilde ayarlamalısınız. Örneğin ev ile duvar arasında rüzgarı alamayacağı şekilde durabilir, diğer tüm gerekli bilgileri arkadaşlar sağlayacaklardır diye düşünüyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Öncelikle aşılarını yaptırmanızı öneririm. Aşıları yapılana kadar dışarıdan izole yaşasa onun için daha sağlıklı olur. Köpek bakımı ve tuvalet eğitimi için aşağıdaki makalelere bakmanızı tavsiye ederim. :)