Köpek Yal İçin Tavsiyeler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Anıl

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba çalıştığım şantiye de baktığımız köpeklerimiz mevcut bunlara kuru mama yerine 1 paket makarna içine et suyu ve lor peyniri koyuyorum daha faydalı olacağına inanıyorum hem de daha az maliyetli sizlerin başka önerileri var ise konu altından birbirimize yardımcı olabiliriz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Anıl, bir arkadaşım köpek maması da karıştırıyordu içerisine daha büyük zevkle yiyordu köpekler, @socrabbit hanımı buraya alalım daha çok bilgiye sahip olalım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kendi tarifimi vereyim size :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  • 2 paket makarna
  • 1 paket ciğer (650 gr)
  • 1 paket piliç burger
  • 4 adet et bulyon
Önce makarnayı pişiriyor daha sonra makarnanın suyundan bir miktar ayırarak ciğer, piliç burger ve et bulyonu koyuyorum. Bu tarifi hem kedi hem köpeklere uygun yapmaya çalıştığımdan et olarak ciğer kullanıyorum ancak siz çorbalık tavuk veya kasaptan alacağınız çeşitli sakatatları da kullanabilirsiniz. Sakatatı fazla miktarda alırsanız piliç burgere gerek kalmaz ama ben genellikle gramajı yüksek paketler bulamıyorum bu yüzden ek olarak piliç burger kullanıyorum. Piliç burger ısıl işlem gördüğünden devamlı kullanıldığında sindirim sistemlerine zarar verebilir. Et bulyonu suyunu ve makarnasını da keyifli yemeleri için atıyorum. Nüfus sayısı çok yükseldiğinde genellikle bu tarifi yaparım ve sokaktaki hayvanların çoğu doymuş olur. Suyuna ek olarak ekmek de atabilirsiniz. Daha yemeyen bir çocuğum olmadı :)
20190806_171113[1].jpg

Anıl

Hayvansever
Kopek Dostu
@socrabbit, Çok teşekkürler güzel bir tarif bunu yapacağım :)
Başka arkadaşların da tarifleri var ise paylaşırlar ise güzel olur.