Köpek Yağmurlukları ve Köpek Anorakları

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
Köpek Yağmurlukları, Köpeklerde kıyafet, elbise kullanımı son dönemde popülerleşen bir hal almıştır. Köpek kıyafetleri genel olarak soğuk, yağmur, hastalık vb durumlar için sıkça kullanımı önerilir. Bu öneriler arasında yağmurluk ve anorakların kullanımı köpeklerde yağmur ve soğuktan korunma amaçlıdır.

Küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk olarak köpeklerin farklı büyüklük ve özellikte ki durumlarına uygun kıyafet bulabilmek bağzen oldukça zor olabilmektedir. Eğer yağmurluk veya anorak alınıp soğuktan ve yağmurdan korunma amaçlanıyor ise dikkat edilmesi gereken belirli başlı hususlar vardır, bunları şöyle sıralayabiliriz;

  1. Yağmurluk (Köpek Yağmurlukları ve Köpek Anorakları) tercih edilecek ise kesinlikle su geçirmeyen bir malzemeden olması ve köpeğin üzerini iyi kapatması gerekir, tercihe bağlı olarak başlıklı, şapkalı olması da düşünülebilir,
  2. Yağmurluklar çift taraflı veya astarlı olarak bulunulabilir
  3. Geceleride kullanılacak ise yağmurluk veya anorakın üzerinde reflektörlü bir alan olmasına özen gösterebilirsiniz veya reflektörlü gezdirme tasması gibi bir aksesuar ile kullanılmaya dikkat edilmesi karanlıkta hayvanın rahat şekilde farkedilmesine ve istenmeyen kazalardan kaçınılmasına yardımcı olacaktır.
  4. Anoraklar genelde daha kalın ve mümkünse su geçirmez yüzeye sahip olarak tercih edilmeli; muhtemelen iç kısmı kumaş dış kısmı polyester vb bir malzemeden imal edilen ürünler olacaklardır, sıcak tutup yağmur vb durumlardan hayvanı rahatlıkla koruyabilirler.
  5. Köpek yağmurluğu ve köpek anorakları aynı zaman da kolay ve pratik kullanıma sahip olmalıdır
Köpek yağmurlukları ve köpek anorakları ülkemizde çeşitli markalarda bulunabilirler, bu ürünlerde kalite ve fiyat doğru orantıda ilerlediği için bağzen fiyat olarak beklenilen ücretlerden biraz fazla olabilmektedirler.

kopek-yagmurluklari-anoraklari.png


Ülkemizde bulabileceğiniz bağzı köpek yağmurlukları ve Köpek Anorakları markaları;

1 -Afp,
2 -Alexpet,
3 -Bobo,
4 -Champion,
5 -DogyDog,
6 -Dr. Sacchi,
7 -Eastland,
8 -EZYDOG,
9 -Fashion Dog,
10 -Fuss Dog,
11 -HappyPet,
12 – Karlie,
13 – Pawz,
14 – Percell,
15 – Pet Pretty,
16 – Pet Style,
17 – Petsland,
18 – Smartway,
19 – Thundershirt,
20 – Trixie
 

Benzer konular