Köpek tuvalet eğitimi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

habatay

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar 2 aylık erkek maltese terirer aldım. Yaklaşık 10 gündür bizimle. Daha çok küçük olmasına rağmen arada sırada kaçırsa bile tuvalet eğitimi almaya başladı pedine gidip yapıyor. Yanlız haliyle geride kalanlar damlacıklar halinde oraya buraya damlıyor. Sorum şu erkek köpekler kendi temizliğini yaparmı ? veya her tuvaletten sonra alkolsüz ıslak mendille silmek bir zarar veririrmi. Aşılarını düzenli yaptırıyorum ama korkum hastalık bulaşması. Ne önerirsiniz ?

cleanton

Yeni Üye
Kopek Dostu
Merhabalar 2 aylık erkek maltese terirer aldım. Yaklaşık 10 gündür bizimle. Daha çok küçük olmasına rağmen arada sırada kaçırsa bile tuvalet eğitimi almaya başladı pedine gidip yapıyor. Yanlız haliyle geride kalanlar damlacıklar halinde oraya buraya damlıyor. Sorum şu erkek köpekler kendi temizliğini yaparmı ? veya her tuvaletten sonra alkolsüz ıslak mendille silmek bir zarar veririrmi. Aşılarını düzenli yaptırıyorum ama korkum hastalık bulaşması. Ne önerirsiniz ?

Islak mendil denen ürünlerle silmeye gerek yok, o ürünlerin içinde ne var bilinmez. Kendi temizliği derken kendisi penisini temizlemez, ıslak bir bezle temizleyebilirsiniz. Ben hiç temizlememiştim. Eğer evinizde bir hayvanla yaşayacaksanız titiz olmamalısınız, temiz olmak başka titiz olmak başka. İdrarını damlattığı yerleri ıslak bir vileda ile temizleyin. Yavuların idrarı çok temizdir.

En iyi tuvalet eğitimi kafes içinde verilir. Kendisine ait bir kafesi olmalı ve orası onun yuvası olmalı. Yavru iken kafese koyarsınız, belli aralıklarla çıkartır çişini yaptırırsınız sonra tekrar kafesine koyarsınız. Köpekler yaşadıkları alana tuvalet yapmazlar.

Leyla Atasever

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar bizimde aynı şekilde korkularımız vardı. Şayet allahtan veterinerimiz çok iyi çıktıda bu süreci kısa bir şekilde atlattık. Tuvalet eğitimini aldırdık şimdi artık bizimle çok mutlu.