Köpek sahiplenmeden önce lütfen tekrar düşünün.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Dogukan

Hayvansever
Kopek Dostu
Bir Köpeğin Sahibinden 10 Ricası
  • Benim hayatım 10-15 yıl sürer, Senden ayrılığım bana acı verir. Beni almadan önce bunu düşün.
  • Bana, senin benden istediklerini anlayacağım bir süre ver.
  • Benim içimde sevgi duygusu uyandır ben bununla yaşarım.
  • Bana hiç bir zaman uzun süreli darılma ve cezalandırmak için bir yere kapatma. Senin hayatında iş, eğlence ve arkadaşların var. Benim hayatımda ise sadece sen varsın.
  • Arada sırada benimle konuş. Sözlerini anlamasam bile bana yönelttiğin sesini anlarım.
  • Bana daima nasıl davranılması gerektiğini bil. Ben hiç bir zaman unutmam.
  • Beni dövmeden önce aslında dişlerimle kemiklerini un ufak edebileceğimi, ancak asla böyle bir yola başvurmayacağımı düşün.
  • Beni "isteksiz, tembel ve inatçı" diye azarlamadan önce düşün: Belki yediğim yemek dokunmuştur, belki güneşin altında uzun zaman kalmışımdır veya halim kalmamıştır.
  • Yaşlandığımda benimle ilgilen, bir gün sen de yaşlanacaksın.
  • Her zor anımda yanımda ol, "benim içim kaldırmaz" veya "ben görmeden olsun" deme, çünkü benim için her şey seninle birlikte daha kolay.

Misgene07

Hayvansever
Bunu okumuştum. Çok güzel bir yazı. Köpeklerin dünyasını tam anlamıyla yansıtmış. Herkes köpek sahiplenmeden önce bunlara dikkat etse barınaklardaki acılar bir nebze de olsa azalırdı. Teşekkürler paylaşım için.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
insanoğlunun her türlü canlı üzerinde empati kurabilmesi tarafındayım, empati kurabilen insan bana göre bir o kadar iyi oluyor. tabii laf olsun diye yapan birisinden söz etmiyorum, gerçekten anlayış, sevgi, saygı vb. gibi şeyler duyabilen insanlardan bahsediyorum. sahiplenilen bir canın bunları istemesi kadar doğal bir durum yoktur... ama toplumumuzda üzülerek söylemeliyim ki; çok fazla dengesiz insan var! köpeği sahiplenip kavga ettirenlerle dolu, bazen video sitelerinde denk geliyorum bilgisayarımı kırmamak için kendimi zor tutuyorum...