Köpek Kovaladığı Zaman Ne Yapılmalı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşımla akşam üzeri çıkıp 45 dakika 1 saat arası yürüyüş yaparız mahallemizin çevresini.

Bugün biraz diğer mahalleleri gezelim dedik ve gezerken karşılaştığımız durum bayağı fenaydı :) Bahçelievlerin bulunduğu yerlere gittik, normal kaldırım kenarında yürürken adamlar ağaca bağlamışlar köpeği sol tarafıma bir baktım saldırgan hırlama sesiyle üzerime doğru bir şey geliyor, dona kaldım öylece (ama köpek cidden çok saldırgandı) bir an ne yapacağımı düşünemedim, arkadaşım kolumdan tutup çekerken ne oluyor demeye kalmadı bir baktım zinciri tuttu...

Yeryüzünde tüm hayvanları sevdiğim için açtım bu siteyi fakat o an ne yapacağıma karar veremedim, yalan yok :) Belki bu durumla dalgada geçilebilir ama benim parmak uçlarıma kadar titreme geldi, dizlerimin bağı çözüldü desem yeridir.

Normal zamanda öyle bir koşarım ki, olimpiyatlarda altın madalya dahi kazansam yeridir. Babam zamanında bana, hiçbir şey yapma sadece çök yeterli olur köpek kovaladığında demişti. Geçmiş zamanda bir köyde yine kovaladı, o an soğuk kanlı şekilde çöktüm; köpek beni parçalıyordu :)

Ben köpekler neden böyle saldırgan, niçin herkese saldırıyor diye o hayvanları sorgulamıyorum. Ben köpekleri o hâle sokan insanları sorguluyorum, kocaman bir tasmayı boynuna takıpta, kocaman zincir ile oraya bağlamasına kızıyorum... tasmanın kopması falan neyse, yoldan geçen arabalara her türlü binerdik. Peki o köpeğin boynu kırılsa? Bunu hiç mi düşünemiyorlar, cidden anlam veremiyorum!

Düşünecek adam o şekilde o köpeği öylece bağlamaz gerçi.
Yalan yok ben tırstım da, arkadaşımda fena korktu eve gidene kadar arkasına baka baka gitti :D

Serkan1

Hayvansever
Kopek Dostu
Son dakika...

Hayvanlar. NET sitesinin sahibi köpekler tarafından saldırıya uğradı 😂😂 Düşünsene haberlere çıkıyorsun 😂😂 ya aslında olabilir biliyor musun, o anı çekmiş olsaydın haber kanallarının watsapplarına atsan ve Hayvanlar.netin sahibiyim ama böyle bir şey oldu diye iyi reklam olur yalnız hafızalardan silinmezsin 😂😂

Şaka bir yana geçmiş olsun, evet belki o hayvanın hırçın ve saldırgan olması eğitiminden kaynaklı, burada yazılan bir yorumda okumuştum nasıl eğitim verirsen öyle olur diye.. O sahipleri de bilinçsiz ve cahilce köpeğin zincirli tasma ile hayatını sürdürmesi gerektiğini benimsemişler. İdrak edemedikleri şeyler yüzünden böyle vakalar çıkıyor. Aslında şikayet etmek gerekir o sahibini

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında viral reklam yapmak adına bir hırçın köpeğe kendimi mi parçalatsam? :unsure:

Bak bu fikir aklıma yatmadı desem yalan olur :D

Serkan1

Hayvansever
Kopek Dostu
Tevfik şunu anladım, projen için bir kol yasa bacak feda edebilecek bir potansiyelin var 😂😂😂😂😂😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz bu yola çıkarken kolumuzdan, bacağımızdan olmayı göze almış insanlarız :D

Komşunun hırçın dogo arjantini var, köpeğin yıldızı benimle de hiç barışmadı gitti. Hazır bana gıcık, diyorum ki; kendimi feda mı etsem az biraz? Nasıl olur? Arkadaşta 4K video ile çekimi yapsın, mis gibi :D

Arge7

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpek üzerinize geliyorsa kesinlikle kaçmamak gerek. Aslında köpek sizin korkunuzu kovalıyor. Kaçmak demek açıkca korktuğunuz anlamına ve gelir ve köpek daha çok saldırganlaşır. Üzerine gelen köpekten kaçmayıp yere çömelin. Eğer halen üzerinize gelmeye devam ediyorsa ve artık ısıracağını anladıysanız köpeğin boynunun yan taraflarına vurun. Boyun köpeklerin en hassas bölgelerinden biri olduğu için kendini geri çekecektir.

Arge7

Hayvansever
Kopek Dostu
şunu da ekleyeyim saldıran köpek pitbull dogo veya cane corso gibi bir ırksa o zaman iyi koşmanız lazım çünkü onlara kolay kolay acı işlemiyor :)

Ahmet1

Hayvansever
Balik Dostu
O Anlarda umarım bunları hatırlar ve kaçmam :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ahmet insan elinde olmadan kaçıyor, ya da dona kalıyor (olacaklara katlanıyor) :D

Kedim

Hayvansever
Kedi Dostu
Eller baş hizasına kadar çıkarılıp eğilirsiniz :).

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Her durumda dikkatli olmak gerek. Bir şey olmaması iyi oldu. Aynen dediğin gibi bu durumlar köpeğin eğitilmesi ile alakalı. Dogo Argentino güzel, sevecen, neşeli köpektir. Köpeğin sana karşı negatif davranması, köpeğin sahibi ile alakalıdır.