Köpek Dış Parazit İlaç Fiyatı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba,

Dış parazit ilacı olarak 2 çeşit var. Birisi deriye uygulanan sıvı, diğeri hap şeklinde. Hap olan daha pahalı. Farkı nedir bu ikisinin biliyor musunuz?

Ben hep deriye uygulanandan kullandım, daha doğrusu veteriner hep onu vermişti. İlk kez geçen ay hap verdi. Merak ettim farkı nedir diye.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Normal de veteriner hekimde dış parazit uygulaması 45-55 lira civarında diye biliyorum fakat ilacın fiyatı hakkında bir bilgiye sahip değilim. Muhtemelen kullanan üyelerimiz vardır ve fiyat hakkında bilgi vereceklerini düşünüyorum.

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Normal de veteriner hekimde dış parazit uygulaması 45-55 lira civarında diye biliyorum fakat ilacın fiyatı hakkında bir bilgiye sahip değilim. Muhtemelen kullanan üyelerimiz vardır ve fiyat hakkında bilgi vereceklerini düşünüyorum.
evet 50 civarı idi dış parazit benim veterinerde de. ama hap olan daha pahalı. Tam emin değilim (aşıları da vardı o gün fiyata dahil çünkü) ama 70-80 civarı.

Fiyat önemli değil. Farkını merak ettim bu iki uygulamanın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Her zaman dediğim gibi, bu fiyatlar şehirden şehire, ilçeden ilçeye göre değişmektedir. Örnek veriyorum: Çankaya merkezde yer alan bir veteriner hekimin belirtmiş olduğu fiyat ile, Çubuk ilçesinde bir mahallede yer alan veteriner hekimin söylediği fiyat arasında büyük bir fark olduğunu düşünüyorum.

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Eski bir Çankaya mağduru olarak zaten bu farklılığa inanılmaz sinirliyim :mad: baya uçurum oluyor maalesef.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miu, maalesef bunun sebebini ise ödediğimiz kiralar çok fazla diyerek pet dostu olan hayvanseverlerden çıkartıyorlar...

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
@Miu, maalesef bunun sebebini ise ödediğimiz kiralar çok fazla diyerek pet dostu olan hayvanseverlerden çıkartıyorlar...
Ama aslında ilgisi yok. Tamamen vicdansızlıklarından, bizlerin de çaresizliğinden oluyor.
Benim Rio'yu ve eski köpeğimi götürdüğüm klinik Ankara'nın en pahalı kliniği olabilir. Çok güveniyordum oraya çünkü, parası da umrumda asla olmamıştı. Geçen yıl olayları patladı kliniğin, belki okumuş duymuşsunuzdur. Çok kızgınım, neyse.

1,5 yıl önce Rio'yu götürdüğümde oraya sokaktaki kardeşlerine de iç parazit hapı almıştım. 6 yavru, 2 kez verilecek haplar. O zaman bana 70 ' den satmıştı tanesini :mad: Kazandığı paranın haddi hesabı yoktu zaten. Tamamen vicdansızlıktan bu.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miu, bu elbette vicdansızlıktır. Bu çok başka bir durum, bambaşka bir durum. Maalesef bizim bu kötü yönümüzde var, ücreti çok olan bir durumda her şeyi iyi ve kaliteli olduğunu düşünüyoruz... çok üzüldüm bu duruma.

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
@Miu, bu elbette vicdansızlıktır. Bu çok başka bir durum, bambaşka bir durum. Maalesef bizim bu kötü yönümüzde var, ücreti çok olan bir durumda her şeyi iyi ve kaliteli olduğunu düşünüyoruz... çok üzüldüm bu duruma.

Ben de hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. Oraya çok güvendiğim için, başka klinikler, fiyatlar da araştırmıyordum. Sahibi Ankara Üni. Veterinerlik Fak. başkanı idi. Prof adam. Çok güvenmiştim de işte güvenmemek lazımmış, öğrendim artık..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miu, maalesef öyle. Konu dışı ama bu konuya güzel bir örnek vermek istiyorum. Babam, çocukluğumuzdan bu zamana kadar her zaman der ki, aslan bir terziye 2. defa gitme, asla bir berbere 2. defa gitme, eğer üst üste gidersen seni üzer dedi.

Aslında tam olarak böyle, her zaman araştırmak gerekiyor. Gerçekten iyi olan birisini bulabilmek adına çok araştırmak gerekiyor. Çok fazla vaktim olmuyor, ben yaşadığım şehirle başlayacağım veteriner hekimleri gezmeye ama hiç vaktim olmuyor. 10 gündür günde 12 saat çalışıyorum.

• Wow
Tepkiler: Miu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aslında aralarında büyük bir fark yok tamamen tercih meselesi. Hapın kendisi pahalı olduğu için yüksek ücret almış olabilirler. Bir de ilaçlara ve aşılara devamlı gelen zamlar var tabii...

• Beğen
Tepkiler: Miu

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
@Miu, maalesef öyle. Konu dışı ama bu konuya güzel bir örnek vermek istiyorum. Babam, çocukluğumuzdan bu zamana kadar her zaman der ki, aslan bir terziye 2. defa gitme, asla bir berbere 2. defa gitme, eğer üst üste gidersen seni üzer dedi.

Aslında tam olarak böyle, her zaman araştırmak gerekiyor. Gerçekten iyi olan birisini bulabilmek adına çok araştırmak gerekiyor. Çok fazla vaktim olmuyor, ben yaşadığım şehirle başlayacağım veteriner hekimleri gezmeye ama hiç vaktim olmuyor. 10 gündür günde 12 saat çalışıyorum.

10 gündür günde 12 saat mi :oops: Allah kolaylık versin size..
Ciddi vakit ayırıp, iyi araştırmak gerekiyor gerçekten veterinerleri. İyilerine denk geliriz inşallah.

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Aslında aralarında büyük bir fark yok tamamen tercih meselesi. Hapın kendisi pahalı olduğu için yüksek ücret almış olabilirler. Bir de ilaçlara ve aşılara devamlı gelen zamlar var tabii...

Etki olarak fark yoksa tamamdır, sorun yok. Teşekkür ederim.