Köpek Cinsi Tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Serkan1

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba değerli Hayvanlar.NET üyeleri, burada saf, temiz duygu yüklü arkadaşlarıma sormak istediğim ve tavsiye olarak da sunabileceğiniz bir köpek türüne ihtiyacım var. Hayvanlarla pek haşir neşir değilim ama seviyorum onları..

Tekirdağ Yeniçiftlik bölgesinde bir yapı aldım oralar yazlık villa tarzı ve bazı yapıların bahçesinde köpek beslediklerini gördüm. Bende yapıyı yaparken bahçe arkasına bir yer de yaptım ilerde bir köpek sahiplenir hem bakar dostluk eder bana hemde olmadığım zamanlarda orayı korur düşüncesindeyim

Sorularım şunlar;
Kaç yaş köpek almalıyım ?
Köpek Cinsi ne olmalıdır ?
Besleme tavsiyesi ?
Kimlik Kaydı ve Aşıları nerede yapılır ?
Sadık ve afacan olsun istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim yorumlar için :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Serkan hocam hoş geldin sefalar getirdin öncelikle. Yazlığın hayırlı, uğurlu olsun güle güle oturursun inşallah sahipleneceğin dostunla.

Konuda bahsetmiş olduğun köpeğe en uygun köpek ırkları bana göre; kangal, doberman ve alman kurdu diyebilirim. Elbette her köpeğin kendisine has tarzı ve duruşu vardır ama bu üçü arasında benden kesin olarak isteyeceğin köpek ise kangal olur.

Kangal cinsi köpekler daha dayanıklı, daha güçlü ve haddinden fazla sadık köpeklerdir. Bunu bizde bağ evlerimizde şahit olduk, sizin olanı yanlış anlamayın ama sizden daha iyi koruyan bir köpektir.

Naçizane tavsiyem köpeği alacağınız zaman yavru olmasına dikkat edin derim, yavru köpeklerin size ve çevrenize alışması daha kolay olur aynı zamanda siz nasıl yönlendirirseniz köpeği o şekilde yol alır. Aşırı saldırgan bir köpek haline getirmekte sizin elinizde, oyuncu bir köpek olmakta sizin elinizde :)

Köpek cinsi konusunda aklımdaki fikri paylaştım, kangal diyorum ben :)

Besleme yaparken kesinlikle veteriner hekiminizle görüşün derim. Kimlik kaydı ve aşılarını yaptıracağınız vakit zaten veteriner'e gideceksiniz köpeğiniz hakkında en detaylı bilgiyi veteriner hekiminiz size daha net şekilde verir. Neden derseniz? Köpeği gözlemleme imkanı olacaktır kendisinin, bizler burada videolar veya fotoğraflar üzerinden sadece ön eleştiri yapabiliriz.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
ben alman kurt köpeklerinin hastasıyım diyebilirim bana çok yakışıklı geliyor bu köpek :) benimde size tavsiyem alman kurt köpeği olur🐕

Serkan1

Hayvansever
Kopek Dostu
@Serkan hocam hoş geldin sefalar getirdin öncelikle. Yazlığın hayırlı, uğurlu olsun güle güle oturursun inşallah sahipleneceğin dostunla.

Konuda bahsetmiş olduğun köpeğe en uygun köpek ırkları bana göre; kangal, doberman ve alman kurdu diyebilirim. Elbette her köpeğin kendisine has tarzı ve duruşu vardır ama bu üçü arasında benden kesin olarak isteyeceğin köpek ise kangal olur.

Kangal cinsi köpekler daha dayanıklı, daha güçlü ve haddinden fazla sadık köpeklerdir. Bunu bizde bağ evlerimizde şahit olduk, sizin olanı yanlış anlamayın ama sizden daha iyi koruyan bir köpektir.

Naçizane tavsiyem köpeği alacağınız zaman yavru olmasına dikkat edin derim, yavru köpeklerin size ve çevrenize alışması daha kolay olur aynı zamanda siz nasıl yönlendirirseniz köpeği o şekilde yol alır. Aşırı saldırgan bir köpek haline getirmekte sizin elinizde, oyuncu bir köpek olmakta sizin elinizde :)

Köpek cinsi konusunda aklımdaki fikri paylaştım, kangal diyorum ben :)

Besleme yaparken kesinlikle veteriner hekiminizle görüşün derim. Kimlik kaydı ve aşılarını yaptıracağınız vakit zaten veteriner'e gideceksiniz köpeğiniz hakkında en detaylı bilgiyi veteriner hekiminiz size daha net şekilde verir. Neden derseniz? Köpeği gözlemleme imkanı olacaktır kendisinin, bizler burada videolar veya fotoğraflar üzerinden sadece ön eleştiri yapabiliriz.
Yakınımda bulunan bir evin bahçesinde doberman cinsi bir köpek gördüm yanına yaklaşamıyorsun zaten korku salıyor resmen duruşu ile :) Sivaslı bir ağabeyimiz var bağ evinde onun yavruları vardı geçen sene telef olmuşlar. Kangal ve Doberman arasında seçim yaparım artık Yarın falan gideceğim unutmazsam resim çeker yollarım o korku salanın :) :) Teşekkür ederim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakınımda bulunan bir evin bahçesinde doberman cinsi bir köpek gördüm yanına yaklaşamıyorsun zaten korku salıyor resmen duruşu ile :) Sivaslı bir ağabeyimiz var bağ evinde onun yavruları vardı geçen sene telef olmuşlar. Kangal ve Doberman arasında seçim yaparım artık Yarın falan gideceğim unutmazsam resim çeker yollarım o korku salanın :):) Teşekkür ederim

Evet doberman köpeklerinin biraz duruşları ürkütücü, bir de o duruşa sahip olabilmeleri için; kulaklarını ve kuyruğunu kesiyorlar. Bende bu duruma sıcak bakamıyorum maalesef, o nedenle en güzeli kangal diyebilirim. Eğer kangal köpeğiniz olursa hiçbir zaman kopamayacaksınız :)

Merakla bekliyorum o dobermanı da :)

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Kaç yaş köpek almalıyım?
Yaş olayını küçük alsan daha iyi olur. Sana daha iyi alışır. Daha iyi bağ kurarsınız.

Köpek Cinsi ne olmalıdır?
Bu sana bağlı. Bu soruyu sormadan önce ne tür özellikle bir köpek aradığını bilmek gerek. Küçük, büyük, uysal, pek saldırgan olmayan, sahibini koruyan ve bekçi bir köpek olmalı. Bazı genç köpekler hareketi sever. Genç yaşta doğru bir şekilde eğitmek gerek. Eğer her şeyi ile ilgilenir ve doğru bir eğitim verirsen küçüklerden Dakhund (Dachshund), Chihuahua, Bichon Frise, Bichon Bolognese, Australian Terrier, Alpine Dachsbracke, Beagle ve Pembroke Welsh Corgi olabilir. Büyüklerden ise Akita, Ainu Köpeği, Avustralya Kelpie Köpeği, Dingo (bu biraz yabani gibi etçil bir köpektir; fakat akıllıdır), Alman Tazısı (Deutsche Bracke), Drever olabilir.

Küçüklerden Drever, Dakhund, Pembroke Welsh Corgi ve büyüklerden Akita tavsiyemdir. Küçük olanlar daha hareketli ve yaramazdır. Bu yaramazlığın önüne geçmek için doğru eğitilmesi gerekir.

Besleme tavsiyesi?
Hemen hemen tüm köpeklerin beslenme şekli aynıdır. Mama, haşlanmış ve pişmiş et. Sen ne yiyorsan ondan da verebilirsin. Beğenirsin yer, beğenmezse yemez; yalnız kilo aldırmamaya dikkat et.

Kimlik Kaydı ve Aşıları nerede yapılır?
Kimlik olayı hakkında bilgim yok; yalnız aşı olayını veteriner diye biliyorum.

Sadık ve afacan olsun istiyorum.
Bu senin köpeği eğitme şekline bağlı. Hemen hemen her köpek sadıktır. Sonradan bırakacaksan, atacaksan köpek sahiplenme.

petokulu

Yeni Üye
Kopek Dostu
Merhabalar köpek almadan önce bilinmesi gerek çok şey var

• Peki köpek sahiplenmeden önce ne yapmalıyız? Neye göre karar vermeliyiz?
  • Ne yapmalıyım?
  • Peki neden saate göre? Enerji ne?
  • Peki bunu nasıl deneyebiliriz?
  • Irklar arasında enerji değişimi var mı?
  • Köpeğimi seçtim, şimdi ne yapmalıyım?
  • Eve geldik gelir gelmez ortalığı mahvetti 1 saat evden çıktım ve ev savaş alanı ne yapılmalı?
  • Girilmemesi gereken yerlere girmemesi için nasıl kural verebilirim?
  • Köpeğime sürekli seviyorum doğru mu?
  • Peki neden eve gelir gelmez sevmemeliyim?
  • Ne zaman sevmeliyim?
  • Mamayı ne zaman vermeliyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Benim en sevdiğim türler sonu kurt diye bitenler;
Alman kurdu
Alaska kurdu
Sibirya kuru
Belçika kuru
Bir de Saarloos kurt köpeği var çok hoşma giden.
Bunların dışında sahip olmak isteyeceğim iki tür daha var. Biri herkesin bildiği ve yumuşak huylu olan Golden, öteki ise görünüşü çok hoşuma giden ve en sevdiğim çobaan köpeği türü olan Lassie😊