Köpeğimin sol ön bacağı titriyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Furkankayar

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar lütfen yardım edin köpeğim 5 aylık golden aşıları tam fakat 2 gündür sol ön bacağı titriyor ve hiç durmuyor veterinere danıştım gençlik hastalığı dedi fakat neşesi yerinde topallasada koşuyor iştahı açık yiyor üstüme atlıyor kuyruğunu sallıyor biri yardımcı olabilir mi lütfen çok korkuyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavruyken yaptırmanız gereken aşıları yaptırmamış mıydınız?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Karma 1-2 yapılmamış veya eksikse mümkün olabilir ancak gençlik hastalığı ölümcüldür ve hemen tedavi edilmediği takdirde kurtaramayabilirsiniz. Veterineriniz bundan şüpheleniyorsa vakit kaybetmeden götürmenizde fayda var.

Furkankayar

Hayvansever
Kopek Dostu
Tedavisi yok dediler bana yoğurt ve süt ver dediler bağışıklığı artsın kemikleri güçlensin diye ve suyunu temiz tut dendi öyle çaresiz bekliyorum neşesi şükür yerinde sendelesede koşmaya çalışıyor

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer ilaç tedavisi uygulanmazsa ne yedirirseniz yedirin ölecektir. Hayvanlarınızla ilgilenen veteriner hekim köpeğinizle de ilgilenip elinden geleni yapacaktır. Lütfen köpeğinizi ölüme terk etmeyin.

mevlutunal

Yeni Üye
Arkadaşlar lütfen yardım edin köpeğim 5 aylık golden aşıları tam fakat 2 gündür sol ön bacağı titriyor ve hiç durmuyor veterinere danıştım gençlik hastalığı dedi fakat neşesi yerinde topallasada koşuyor iştahı açık yiyor üstüme atlıyor kuyruğunu sallıyor biri yardımcı olabilir mi lütfen çok korkuyorum
Test yapıldı mı bunun için

mevlutunal

Yeni Üye
Tedavisi yok dediler bana yoğurt ve süt ver dediler bağışıklığı artsın kemikleri güçlensin diye ve suyunu temiz tut dendi öyle çaresiz bekliyorum neşesi şükür yerinde sendelesede koşmaya çalışıyor
Tedavisi yok mu dediler , böyle bir şeyi duyduğuma inanamıyorum. Tabii ki de tedavisi var ama kesin teşhis lazım

mevlutunal

Yeni Üye
İlk gittiğimizde yaptırdık 2 tane 1 hafta sonra gelin dediler fakat ona gitmedik kimlik cüzdanında ne yapıldı diye yazıyor fotoğrafını atabilirim
iç ve dış parazit yapılmıştır. Aşıları yapılmamış anladığım kadarıyla. Koyun keçi vs lerin bulunduğu çiftilk ortamındaysa parazit enfestasyonundan kaynaklı nörolojik belirtiler de başlayabilir. Kullanılan parazit ilacının markası da çok önemli, etki etmemiş de olabilir. Ama şuan hayvanınızın yapacak bir şey yok denilerek ölüme terk edilmesi gibi bir şeyle sınanmaması gerekiyor.