Köpeğimin Kulağı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Oguzhannn

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğimin kulağına fark etmeden severken ara sıra dokunuyorum , Kulağı refleks olarak hareket ediyor kısacası dalgalanıyor acaba kulağı acıyor mu veya işitme kaybı gibi bir sorun olur mu kulağına dokunduğum için ?

Oguzhannn

Hayvansever
Kopek Dostu
Mesela kulağı yamuk oluyor düzelteyeyim derken kulağı kendi kendine hareket ediyor refleks olarak acaba işitme kaybı veya canı acıyor mu kulağına dokunduğumda

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Siz kulağına dokunduğunuzda huylanıyor olabilir. Refleks olarak yaptığını düşünüyorum. :)

Oguzhannn

Hayvansever
Kopek Dostu
Duyma kaybı gibi sorunlara yol açmaz değil mi ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Parmağınızı çok derine sokmuyorsanız, canını yakmıyorsanız duyma problemine yol açmaz. Yine de kulağına dokunmamanızı öneririm. Bu davranışınızdan rahatsız oluyor olabilir.

mevlutunal

Yeni Üye
Köpeğimin kulağına fark etmeden severken ara sıra dokunuyorum , Kulağı refleks olarak hareket ediyor kısacası dalgalanıyor acaba kulağı acıyor mu veya işitme kaybı gibi bir sorun olur mu kulağına dokunduğum için ?
Köpeğinizin kulak içerisinde enfeksiyon varsa dokundurmak istemez ağrıdan dolayı. Kulak enfeksiyonları ilerlemeden tedavi edilmelidir bu yüzden kulak muayenesi öneririm.