Köpeğimin Kakasında kan var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

kakura35

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar köpeğim kaka yaptı ve kakanın en sonunda 2-3 damla kan geldi. 2 saaat sonra tekrar kaka yaptığında ishaldi ve yine kan vardı.
3 yaşında köpeğim ve aşıları tam. sürekli vet gözleminde her ay gidiyoruz. ev ortamında bakılıyor.
Veterinere götürdüm ve anüsten ateşine baktı, antibiyotik yaptı ve probiyotik verdi , önceki gün mamasından farklı şeyler yemişti o yüzden yapmış dedi. kanama durdurucu bir enjeksiyon daha yaptı. Çekirdek bisküvi vs vs. Kanlı ishal mi diye çok şüphelendim ama değil diyor. Sabah kaka ishal gibi ve yine kanlıydı.
sizin fikriniz nedir...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veterinerinizin tam olarak koyduğu teşhis nedir?

egekocaman

Hayvansever
Kedi Dostu
kanlı ishal olabilir. köpeklerdeki en tehlikeli hastalıklardan biri, başka bir veterinerin görüşünü de alabilirsiniz bence. geçmiş olsun

kakura35

Hayvansever
Kopek Dostu
merhabalar yediği yabancı cisimlerden dolayı olmuş birkaç iğne ile bu durumu atlattık

Mehmetozn09

Hayvansever
Kopek Dostu
merhabalar yediği yabancı cisimlerden dolayı olmuş birkaç iğne ile bu durumu atlattık
Merhaba bizimkide 2 aylık ve aynı durum ishal gibi dışkı sonunda kan var veteriner hangi teşhisi koydu biz götürdüğümüzde hiç Bir şey yok dedi ama yine aynı yaptı

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece üşütme kaynaklı mı dışkısında kaka varmış, ilk defa duydum.

cok gecmiş olsun

Mehmetozn09

Hayvansever
Kopek Dostu
Sadece üşütme kaynaklı mı dışkısında kaka varmış, ilk defa duydum.

cok gecmiş olsun
Teşekkür ederim, evet öyleymiş şuan hiç birşey yok,birde benim köpeğim hiç kuru mama yemiyor, Royal canin professional Maxi pupy aldım 2-3 değişik mama da aldım ama bir Türlü yediremedim, içine yumurta , yoğurt, kıyma,kefir, kemik suyu aklınıza ne gelirse yaptım ama yemiyor ne yapacağım

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz büyükken mi aldınız? Kücükken kuru mamaya alıstırmadıgınızda kimisi öyle bir inat ediyor ki büyüdüğünde yemek istemiyor.

Normalde yaş mama seviyor ise kuru mama içine ekleyebilir, et / kemik suyu ekleyebilirsiniz derdim ancak denemişsiniz bunları.

Genel olarak ne ile besliyorsunuz?

Açıkçası köpekler kedi gibi değil, biraz evde kimin sözü geçiyor göstermeniz lazım. Yürüyüş, oyun sonrası yorulup acıktıgında önüne koyun. yemiyor diye hemen mamayı kaldırıp yediği şeyi vermeyin. Uzun süre olmasa da kuru mamayı yemesi için mamayı önünde tutun, acıyıp hemen istediğini vermeyin.

Daha da yemiyor ise bende çare tükendi :D

Mamayı beğenmeme durumunu ele almıyorum cünkü birkaç mama denemişsiniz (içeriklerinin aynı olmadıgını farklı içerikler denediğinizi de varsayıyorum)

Mehmetozn09

Hayvansever
Kopek Dostu
Siz büyükken mi aldınız? Kücükken kuru mamaya alıstırmadıgınızda kimisi öyle bir inat ediyor ki büyüdüğünde yemek istemiyor.

Normalde yaş mama seviyor ise kuru mama içine ekleyebilir, et / kemik suyu ekleyebilirsiniz derdim ancak denemişsiniz bunları.

Genel olarak ne ile besliyorsunuz?

Açıkçası köpekler kedi gibi değil, biraz evde kimin sözü geçiyor göstermeniz lazım. Yürüyüş, oyun sonrası yorulup acıktıgında önüne koyun. yemiyor diye hemen mamayı kaldırıp yediği şeyi vermeyin. Uzun süre olmasa da kuru mamayı yemesi için mamayı önünde tutun, acıyıp hemen istediğini vermeyin.

Daha da yemiyor ise bende çare tükendi :D

Mamayı beğenmeme durumunu ele almıyorum cünkü birkaç mama denemişsiniz (içeriklerinin aynı olmadıgını farklı içerikler denediğinizi de varsayıyorum)
Aynen öyle farklı mama lar da denedik açlık tan ağlıyor yine yemiyor ne yapacağım bilmiyorum valla

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mehmetozn09, arndiol un dediği gibi mamanın üstüne et veya tavuk suyu dökerseniz belki yer. Normalde ne ile besleniyor?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mehmetozn09, hangi mamayı veriyorsunuz? Mamadan mamaya değişir o çünkü. Ama yarın bakarim bizimki kaç ve yapiyormus diye.