kopegimin idrar sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

diraraxd

Hayvansever
Kopek Dostu
merhaba 4.5 yasinda, kirma erkek maltese terrier bir kopegim var yaklasik 6 aydir 2. sahibiyim.
1 aydir neredeyse her disari cikarttigim zaman idrarini yaparken 5 dakika kadar bekliyor, hatta bazen yapamiyor. zorlaniyor, yapamiyor bazen de tutamayip yolun ortasina yapiyor. sizce ciddi bir sorun var midir? usutmustur, gecer diye diye artik endiselenmeye basladim. veterinere goturecegim ama sizin de fikirlerinizi almak istedim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kullandığı mama içerik olarak kaliteli değilse, sahiplendiğinizde alışık olduğu mamadan başka mama vermeye başladıysanız üriner sisteminde bir probleme yol açmış olabilir. Böbreklerinde bir problem veya kristallenme vs. olabilir. Sadece üşütmeden kaynaklı bu kadar uzun süreli çiş problemi yaşayacağınızı sanmıyorum.

diraraxd

Hayvansever
Kopek Dostu
Kullandığı mama içerik olarak kaliteli değilse, sahiplendiğinizde alışık olduğu mamadan başka mama vermeye başladıysanız üriner sisteminde bir probleme yol açmış olabilir. Böbreklerinde bir problem veya kristallenme vs. olabilir. Sadece üşütmeden kaynaklı bu kadar uzun süreli çiş problemi yaşayacağınızı sanmıyorum.
tesekkur ederim gorusleriniz icin evet ilk sahibinin mamasini bilmiyorduk, su an farkli kullanma olma ihtimalimiz yuksek. ayriyetten cidden artik veterinere goturmemiz gerekiyor demek ki

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha fazla ilerlemeden götürün derim. İleri bir problemi olabilir de olmayabilir de kontrol edilmeden pek bir şey söylenemez. Kullandığınız mamanın da kaliteli olmasına dikkat edin. Ara öğün olarak et, protein takviyesi yapmayı ihmal etmeyin