Köpeğimin Gözünün Üstünde Nokta Böcekler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sedat10

Hayvansever
Kopek Dostu
Daha önce yoktu köpeğimi bahçede besliyorum.
3,5 yasında.
Gözünün üstünde resimde görüldüğü gibi 30 dan fazla siyah nokta halinde böcekler var. Bir kısmını elimle çıkarttim ancak hepsi gitmiyor. Ne gibi nir ilaç kullanabilirim. Çok acil,acı çektiğini düsunuyorum. Veterinerede götüreceğim zaten. Ama öncesinde alabileceğim,yapabileceğim ne var ?

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
veterineri telefonla arayıp bilgi almayı denediniz mi

Sedat10

Hayvansever
Kopek Dostu
20200731_104339.jpg
Evet veterinere sordum ancak daha öncede kullandigim fayda etmeyen bir kremj önerdi üstelik çok da pahalı

mevlutunal

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 2428Evet veterinere sordum ancak daha öncede kullandigim fayda etmeyen bir kremj önerdi üstelik çok da pahalı
Kremin adı ne acaba ?Bunlar kene , bu kadar çok kenenin olması köpekler için çok tehlikeli. Viral ya da artropodları içeren hastalıklardan kapabilir hayvanınız. Parazit damlası kullanmanız lazım kaliteli olanlardan ya da tavsiyem Bravecto tabletler var 3 ay etkili çok iyi onlardan bir tane alıp hayvanınıza verirseniz 4 saat sonra etki eder ve 3 ay boyunca parazitlere karşı korur. Keneler bulaştıktan 4 -16 saat sonra bu hastalıları bulaştırırlar .Görür görmez müdahale etmek gerekir