Köpeğimin derisi altında yumru

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ahmet köksal

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar,köpeğimin aşı olduktan 1 hafta sonra yani ben öyle düşünüyorum aşı olduğu yerin altında ele gelen bir yumru oluştu.Yaptırdığım aşıda kırım kongo aşısıydı.Köpeğimin derisi altındaki şişliğe hafif bir şekilde bastırdığımda köpeğim ne tepki veriyor nede canı yanıyor.O gün veteriner kalabalık olduğu için yanında çalışan kadın yaptı,ama kadın daha yeni olduğu için biraz sıkıntı çekti ve tam vuramadı.İğneyi soktuğunda köpeğim tepki verince geri çıkardı yani kısacası yapamadı.sonra kafasını bana tutturdu ve o zaman yapabildi.Acaba neden öyle bir yumru oluştu bugün yine aynı veterinere götürücem ama öncesinde sizin düşüncelerinizi almak istedim dediğim gibi daha önce hiç öyle bir yumru ele gelmiyordu aşıdan 1 hafta sonra oldu cevaplarınızı bekliyorum.

Çözüm
Asi icerde şişlik yapmış olabilir doğru yapamadiysa. Kendi veterinerinize gösterin. Başkasına yaptırmayın aşılarını. Aklınızda bulunsun. Bizim kedimizin de başına kuduz asisinda gelmişti aynısı. Aşıyı kıza yapacağız diye batırıp yere sıktılar, sonra yenisini yaptılar. Yavrum 2 kere acı çekmişti işini doğru dürüst yapamayanlar yüzünden. Çok geçmiş olsun. Umarım ciddi bir şey çıkmaz.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Asi icerde şişlik yapmış olabilir doğru yapamadiysa. Kendi veterinerinize gösterin. Başkasına yaptırmayın aşılarını. Aklınızda bulunsun. Bizim kedimizin de başına kuduz asisinda gelmişti aynısı. Aşıyı kıza yapacağız diye batırıp yere sıktılar, sonra yenisini yaptılar. Yavrum 2 kere acı çekmişti işini doğru dürüst yapamayanlar yüzünden. Çok geçmiş olsun. Umarım ciddi bir şey çıkmaz.

Çözüm

ahmet köksal

Hayvansever
Kopek Dostu
teşşekür ediyorum sizin kedinizde kaç gün sonra geçti ve kaç gün sonra farkettiniz merak ediyorum başka birşey çıkmasın diye.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@ahmet köksal, ben yanında olduğum için anında farkettim. Aşıyı ova ova dagitmistik. Dediğim gibi muhtemelen aşıyı tam yapamadı. Bir götürün baktırın bugün zamanınız varsa.

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
Aşı düzgün vurulsa bile bazen bu tip durumlar oluşabiliyor. İnsülin iğnesi vuran insanların sürekli aynı yere yaptığında oranın sertleşmesi gibi birsey