Köpeğimin aşıları ile ilgili aklımdaki soru işaretleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SjoeHrk

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar, ben dün köpeğimi ilk defa veterinere götürdüm. İlk aşı olarak gençlik aşısı düşünürken veteriner bana 'hop, parazit tedavisi olmadan gençlik aşısı çok yorabilir küçük tosbağayı' dediğinde afalladım ve riske atmak istemedim sonuçta benim kızımın sağlığı söz konusu. Bunun bi doğruluk payı var mı? Yaptığım ne kadar doğru? bir de bu parazit tedavisi ne kadar sürede bir yapılan bir işlem? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim :=)))

EDIT: Ayrıca bu sabah dışkısında parazitlere rastladım

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar, ben dün köpeğimi ilk defa veterinere götürdüm. İlk aşı olarak gençlik aşısı düşünürken veteriner bana 'hop, parazit tedavisi olmadan gençlik aşısı çok yorabilir küçük tosbağayı' dediğinde afalladım ve riske atmak istemedim sonuçta benim kızımın sağlığı söz konusu. Bunun bi doğruluk payı var mı? Yaptığım ne kadar doğru? bir de bu parazit tedavisi ne kadar sürede bir yapılan bir işlem? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim :=)))

EDIT: Ayrıca bu sabah dışkısında parazitlere rastladım
merhaba konu ile size ancak şu tavsiyede bulunabilirim.veteriner konusunda illaki bir tavsiye alın.bende ilk veterinerimi arkadaşlarımın gittiği ve güvendiği veterinerden yana kullandım ve şimdilik memnunum.sokak kedim vardı c tesi ilk kez veterinere götürdüm .iç dış parazit aşısı oldu.birde köpeğim var 7 yaşında amerikan cocker im var.6 seneden sona yeniden ev hayatına döndü.çok bilgim olmadığı için buraya üye oldum ve sizler gibi arkadaşları takip edip yararlı bilgiler edinmeyi umuyorum...

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@SjoeHrk, bizim kedimiz var. Aynı şeyi biz de yaşadık. Önce iç dış parazit aşıları, 1 hafta arayla diğer aşılarını yaptı veterinerimiz. Muhtemelen köpeklerde de aynı sekilde olacağını düşünüyorum.

SjoeHrk

Hayvansever
Kopek Dostu
@Sinemelawen, Birazcık araştırdıktan sonra zaten yapılması gerekenin aşılara başlanmadan önce parazit tedavisi olduğunu okudum, ama veteriner 'benim naçizane görüşüm bu' falan tarzı konuşunca kafam karışmıştı. Teşekkürler yine de cevabınız için :=)