Köpeğimi Gece Kulübeye Kapatmalı mıyım ?

Krajeyz

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılım
21 Haz 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Çorum
Ortalama boyutlarda yaklaşık 10 kg olan bir köpeğim var. Sanırım av köpeği kırmasının kırması. Bahçede bakıyorum. Gündüzleri hep dışarıda ama geceleri başka köpekler duvardan atlayıp saldırır diye korkup kulübesine koyuyoruz. Ortalama 12 saat kulübede kalıyor. Bu uygulama doğru mu? Birinci sorum bu. İkinci sorum ise köpeğim gündüzleri serbest dolaşıyor biz de akşamları ve sabahları onunla oyun oynuyoruz koşturuyoruz falan. Gündüzleri enerjisini atıyor mudur? Gece 12 saate yakın içeride kaldığı için tam olarak uyuyordur umarım o yüzden sordum bu soruyu. 3. sorum ise ''depo provera'' adında hamile kalmasını önleyici iğne vuruyoruz yaklaşık 6 ayda bir kez acaba zararlı mıdır? Kısırlaştırmak için belediyeye başvurduk yanıt gelmedi özel de çok pahalı maalesef. 4. sorum ise köpeğimi gece kulübeye kapatıyoruz ya kulübesi köpeğim için ideal hatta büyük bile diyebiliriz ama daha büyük camı olan depo gibi bir yer var oraya koysak daha mı iyi olur acaba ama kulübesine baya alıştı. Cevaplarınız için sonsuz teşekkürler.
 

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
27 May 2019
Mesajlar
945
Çözümler
5
Tepkime puanı
509
Puanları
93
Konum
Tokat
Kulübe hakkında bir şey diyemem ama kısırlaştırmanız daha iyi. O iğneler bir süre sonra hasta ediyor hayvanları hormon yapılarını bozduğu için. Hatta ölüme sebebiyet bile veriyor bildiğim kadarıyla. Para biriktirip yaptırmanız onun sağlığı için daha iyi. Barınaklar o kadar ozenmeyebiliyor maalesef. Durumunuzu anlatıp iyi bir veterinerle anlasirsaniz yardımcı olurlar.
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,317
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Kulübe dar ve rahat hareket edemeyeceği gibiyse en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği geniş bir alana koymanız daha doğru olur diye düşünüyorum.
Hormon iğneleri oldukça zararlıdır. Kesinlikle uzak durun derim.
 

ÇağatayTezcan

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılım
1 Şub 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
İstanbul
Köpeğin alanını güvenli hale getirin ve salın.12 saat bir bahçe için bile fazlayken kapalı bir kulube hayvana işgencedir.Yapamayacaksanız sahiplendirin.
 

Benzer konular