Köpeğimde akciğer ödemi ve kalp yetmezliği var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bayraktarezgi

Hayvansever
Kopek Dostu
Öncelikle merhaba; maltis safkan cinsli bir köpeğim var ismi badem dişi -kısır 8.5 yaşında yaklaşık 15 gündür bir takım şikayetleri vardı. Yürümede isteksizlik, ağrı çeker bir hal, mide ağrısı gibi bir sürü tetkik yapıldı ve yaklaşık 3 gün önce tomografisi çekildi. Kendisinde kalp yetmezliğine bağlı akciğer ödemi verildi ve idrar söktürücü ve kalp ilacı başladık. Acaba daha önce böyle bir durum yaşayan hayvan sahipleri var mıdır? Bana yardımcı olabilir misiniz tavsiyeleriniz nelerdir? Köpeğimim iştahı ödemden dolayı ağrısı olup olmamasına göre değişiyor ilaç kullandıktan 2 gün sonra ilk defa çişini baya fazla yaptı. Çok korkuyorum ve üzülüyorum yardımcı olursanoz sevinirim şu an nefes almakta zorlandığı için sürekli yatar pozsiyonda ve topallayarak yürüyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar öncelikle hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Çok geçmiş olsun.

Bu konuda uzman olan arkadaşlar size en gerekli bilgiyi en iyi şekilde vereceklerdir.

mevlutunal

Yeni Üye
Merhaba , ben Veteriner Hekimi Mevlüt , öncelikle geçmiş olsun. Kalp yetmezliği durumunda gerekli ilaç tedavilerinden sonuç alınabilmesi için gerekli süre 6-8 ay arasında değişmekle birlikte hayvanınız düzenli ilaç kullanıldığı sürece eski haline gelecek , aktivitelerini yapabilecektir.