Köpegim huysuz uyurken altina yapti Bi sorun varmi dir

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Temelreis

Hayvansever
Kopek Dostu
Huysuz 3aylik daha ben sahipleneli bir bucuk hafta oldu arabada cisini tutup bana belli etini gordum kac kere ama bugun yatagimda uyurken o uyurken ni baktim altina isemis bir sorunu varmi dir altina yapmasin dan ne tarz sorunlar olabilir yada

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu sorunu devam ederse bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim ancak daha yavru olduğundan kas kontrolünü tam olarak yapamıyor olabilir. Birkaç gün tuvaletini ne zaman yaptığını, tutup tutmadığını gözlemlerseniz daha kesin bir sonuca varırız :)

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Kendimden acizane bir örnek vereyim. Dochka bir kaç aylıkken eğitimlerde yeri gelince sesimi yükseltiyordum. Özellikle çiş, kaka, bir şeyleri parçalama vs konularında. Bir gün yuvasına geldim ve çok alakasız bir yere kaka yapıp hatta üzerine belkide defalarca bastığını gördüm. O anlık sesimi yükselterek bu neeee dedim. Şiddet göstermediğim halde olduğu yerde (Oturur pozisyonda) çişini kaçırdığını gördüm.

İçim paramparça oldu. Kendimi zulüm ediyormuş gibi hissettim. Çok uzun süre sesimmi yükseltmedim. (Şu anda bazı eğitimlerde yükseltiyorum. Mesela oyuncağını atınca koşmaya başladığında dur komutuyla durmasını alıştırmaya çalışıyorum orada çevreden gelen sesleri bastırmam gerekiyor)

Onun haricinde kemirme sorununa hiç kızmıyorum. demekki ben onun kemirmesi için yeterli ilgiyi göstermemişim diyip çözüm buluyorum.

Çiş kakası zamanla daha stabil hale geliyor. 2 aydır yolda yürürken çatt diye kaka yapmadı. Toprak alanda durduruyorum bana bakyor ve hareket etmezsek çiş kaka ihtiyacını yapıyor gözlemlediğim kadarıyla.

Eğer benzer bir durumunuz varsa kızma işini biraz ertelemeyi denemenizi tavsiye ederim. Onun haricinde sıradan bir hayvansever olarak üşütme ya da bir rahatsızlık diyebilirim. @socrabbit Hanımın dediği gibi veterinere danışmanız iyi olur.