Köpeğim havlıyor, kaçıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

hakanakkuzu

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar öncelikle herkese. 2 gün önce ev arkadaşım ile 3 aylık bir jack russell sahiplendik. Uzun uzun düşünürek yaptık bunu da. Ama şöyle bir durum var, sahiplendiğimiz gün ev arkadaşımın sevgilisi de evdeydi. Ve biz köpeğimizi ortak bir noktada buluşup teslim aldık. Tabi sahibini bırakması onun için zor oldu biraz.. Eve hala tam anlamıyla alışmış değil. Yalnız şöyle bir durum var, ev arkadaşımın sevgilisi ile arası çok iyi. Ama beni görünce havlıyor, kaçıyor, korkuyor benden resmen. Aramızda kötü bir iletişim olmadı yani ben öyle düşünüyorum, ilgilenmeye çalışıyorum onunla olmuyor. Ve bu 2 gündür canımı inanılmaz derece sıktı. Ne yapacağımı bilmiyorum. 30 yaşında adamım oturup ağlayacam bu duruma. Ne yapmış olabilir onun beni sevmemesi için hiç bir şey bilmiyorum. Yardım edebilecek ya da bir tavsiyesi olan birisi lütfen yazsın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle sitemize hoş geldiniz Hakan bey, aynı durumla yakın bir arkadaşım karşılaştı. Köpeği eşini çok seviyordu ama arkadaşımdan nefret ediyordu, zaman içerisinde köpeğinin mamasını, suyunu, gezdirme ve eğlendirme gibi ihtiyaçlarını karşılayarak köpeğe kendini sevdirmeyi başardı.

İlk başlarda böyle tepki illaki verebilir, veremez diyemeyiz ama zamana bırakmak ise en iyi çözümdür. Aç kaldığında karnını siz doyurun, tuvalet veya gezmesi için dışarı siz çıkartın. O zaman size karşı tavırları bayağı değişecektir. Bunu hemen başaramazsınız ama bir süre geçtikten sonra da sizden kopamayacaktır.

Yeni dostunuza da hoş geldin diyelim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Arkadaşınızın sevgilisiyle karşılaştığından beri mi durum bu şekilde yoksa ilk zamanda mı bu şekilde tavır sergiliyordu?

hakanakkuzu

Hayvansever
Kopek Dostu
Öncelikle sitemize hoş geldiniz Hakan bey, aynı durumla yakın bir arkadaşım karşılaştı. Köpeği eşini çok seviyordu ama arkadaşımdan nefret ediyordu, zaman içerisinde köpeğinin mamasını, suyunu, gezdirme ve eğlendirme gibi ihtiyaçlarını karşılayarak köpeğe kendini sevdirmeyi başardı.

İlk başlarda böyle tepki illaki verebilir, veremez diyemeyiz ama zamana bırakmak ise en iyi çözümdür. Aç kaldığında karnını siz doyurun, tuvalet veya gezmesi için dışarı siz çıkartın. O zaman size karşı tavırları bayağı değişecektir. Bunu hemen başaramazsınız ama bir süre geçtikten sonra da sizden kopamayacaktır.

Yeni dostunuza da hoş geldin diyelim :)

çok çok teşekkür ederim Tevfik bey, ilk mamasını bile ben verdim. Ama dediğiniz gibi belki de, sıkı bir şekilde ilgilenip zaman bırakacağım. Hoş buldum ayrıca tekrardan teşekkür ediyorum.
Arkadaşınızın sevgilisiyle karşılaştığından beri mi durum bu şekilde yoksa ilk zamanda mı bu şekilde tavır sergiliyordu?
ilk karşılaştığında hepimize eşit mesafedeydi, sonradan bu durum oldu.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Zamana bırakmak en güzel çözüm olacaktır. Ev içerisinde zaten sürekli sizi gördüğünden dolayı ister, istemez sizi dost olarak görecektir. Sakın canınızı sıkmayın, bu durumu olabildiğince normal karşılayın :)

Dostunuzu köpeğini tanıt kategorisinde görmek isteriz, biraz hikayesinden bahsederek anlatabilirsiniz :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeğinizi kim dışarı çıkarıyor?

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, daha çok küçük zamanla alışacaktır size. Karekterlerinin oturması 1 yaşını buluyor.