Köpeğim Çok Korkak

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
1-1 buçuk yaşında dişi presa kırması köpeğim var. 70 cmden uzun 40 kg civarı ama çok korkak. Kediden bile korktuğu oluyor. Yarısı kadar köpek denk geldi geçen gün yarısı bile değil 10 15 kglik bir köpek. O bile hirlayinca kaçıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?
Köpeğim saldırgan olsun herşeye saldirsin istemiyorum kendini savunsun gerektiği zaman saldirsin yeter. Yaşadığım yerde fazla sokak köpeği var ve korkuyla geziyoruz saldiracaklar da bu da korumayacak kendini diye.
Bu arada köpeğimi 6 ay önce sahiplendim

Slausy

Hayvansever
Kedi Dostu
1-1 buçuk yaşında dişi presa kırması köpeğim var. 70 cmden uzun 40 kg civarı ama çok korkak. Kediden bile korktuğu oluyor. Yarısı kadar köpek denk geldi geçen gün yarısı bile değil 10 15 kglik bir köpek. O bile hirlayinca kaçıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?
Köpeğim saldırgan olsun herşeye saldirsin istemiyorum kendini savunsun gerektiği zaman saldirsin yeter. Yaşadığım yerde fazla sokak köpeği var ve korkuyla geziyoruz saldiracaklar da bu da korumayacak kendini diye.
Köpeğinin korkak olduğunu sanmıyorum sadece saldırmak istemiyor olabilir. sonuçta onlarında bir karakteri var

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğinin korkak olduğunu sanmıyorum sadece saldırmak istemiyor olabilir. sonuçta onlarında bir karakteri var
Yok bildiğin korkak sen görsen sen de anlarsın burda anlatmam zor ama her hareketinden belli ediyor.
Kendisi 70 cm karşısında 30 cm köpek var Benim köpeğe havlayinca kafayı yere yaklaştırıyor kuyruk kistiriyor köpek üstüne doğru koşsa hemen kaçıyor. Yanindan araba geçiyor sesten korkup kaçıyor. Kediler sırtını kabartir ya ondan bile korkuyor kaçıyor

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu durum için bir köpek eğitmeninden veya veteriner davranış uzmanından destek almanızı öneririm. Köpeklerden korkuyor olmasının altında yatan farklı bir problem olabilir, öncelikle bunu çözmek gerekir.

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
Bu durum için bir köpek eğitmeninden veya veteriner davranış uzmanından destek almanızı öneririm. Köpeklerden korkuyor olmasının altında yatan farklı bir problem olabilir, öncelikle bunu çözmek gerekir.
Büyüyünce geçer dışında bir cevap alabilsek keşke:)

ÇağatayTezcan

Hayvansever
Kopek Dostu
Bir kere şunu anlaman gerekir.Köpekler için boyut cüsseden çok cesaret ve kararlılık önde gelir.Dev bir malaklı kendisini ciddi şekilde hırlayarak veya havlayarak uyaran bir fransız bulldog'a belli bir beden diliyle saygı gösterdiğini iletir biz dışarıdan bakarız dev köpek süs köpeğinden korktu deriz.Hayır korkmadı ona saygı gösterdi.Burası okey.Sen köpeğini başka köpeklerle sosyalleştir oyun oynat ve bunu düzenli hale getir köpeğindeki dengesiz endüşe durumu orta vadede düzelecektir.

Can'Aryon

Hayvansever
Kopek Dostu
şimdi senden önce bir geçmişi var o yaşanmışlığında başına neler geldi bilemeyiz travmatik şeyler yaşamış olabilir eziyet görmüşte olabilir ayrıyetten köpek dövüştürenler köpeklerin morali yerine gelsin kendine güveni artsın diye bu tür köpekleri onlara atıyolar bu köpeklerde herşeyden korkar duruma geliyor düşük bi ihtimal olsada zamanla alışır gibime geliyor etrafınızdaki tanıdığınız köpeklerle sosyalleştirmeyi bi deneyin derim

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her canlının kendine has karakteristik özellikleri bulunmakta. Belki köpeğinizin karakteri böyledir. Aksi halde bir tramva geçirmişte olabilir. Bunun için en iyi yöntem onu yavaş yavaş, alıştıra alıştıra diğer köpekler ile tanıştırmak. Zamanla alışacak ve bu korkuyu atacaktır. Sizin ona verdiğiniz güvende cabası. Yanında siz varken ve diğer köpeklere alışmışken daha fazla korkacağını sanmam. Yine de iş büyük boyutlara gelmişse bir veterinere gitmenizde fayda var.