Köpeğim çişini bacaklarına ve karnına doğru yapıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kıvırcık

Hayvansever
Kopek Dostu
5 aylık Pinscher cinsi köpeğim var. 4 aydır benimle beraber. Dışarıda çişini bacağını kaldırarak yapıyor ve çişi karnına sürülüyor. Evde çiş pedine yaparsa çömelerek yapıyor. O zaman da bacakları hep çiş oluyor. Bu normal mi bilmiyorum. Ama hem onun sağlığı hem de bizim sağlığımız açısından zararlı diye düşünüyorum. Bu konuda fikri olan var mı? (Not: Eğitim aldırmadım. Kendim öğretmeye çalışıyorum her şeyi. Zaten tuvalet konusunda da sıkıntılarımız vardı. Onları biraz aştık.)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle umarım bu durumdan kısa zaman içerisinde kurtulursunuz ve kurtulmanız için elimizden gelenide yapmaya çalışırız.

Konu hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim ama köpeğiniz sizin istediğiniz yere çişini yaparsa ödüllendirebilirsiniz o an onu. Bu durumda sürekli oraya yapmasına sebep olabilir. Konu hakkında detaylı bilgi verecek arkadaşlarımız mutlaka olacaktır.

yildirim

Hayvansever
Kopek Dostu
bu uygulamayı indirip eğitimini sağlayabilirsiniz tuvalet ve diğer eğitimleri alması lazım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yildirim, bir bilgin var ise burada paylaş, uygulamayı indirdikten sonra forum sitesi olmanın amacı nedir ki?

Kıvırcık

Hayvansever
Kopek Dostu
Sorun tuvalet eğitimi değil aslında. Duman çişini bacaklarına doğru yapıyor. Böyle olunca kokuyor. Ve hastalıklara davetiye çıkarıyor doğal olarak. Acaba bu normal mi diye sormak istemiştim ben. Yoksa zaten veterinere danışacağım.

yildirim

Hayvansever
Kopek Dostu
Sorun tuvalet eğitimi değil aslında. Duman çişini bacaklarına doğru yapıyor. Böyle olunca kokuyor. Ve hastalıklara davetiye çıkarıyor doğal olarak. Acaba bu normal mi diye sormak istemiştim ben. Yoksa zaten veterinere danışacağım.
benim yavru bulldog rüzgarda öyleydi eğitilmediği için böyle yapıyor dediğim gibi eğitim verdikten sonra sorunuz çözülecektir

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İdrarını yaparken zorlanma vs. oluyor mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üriner sistemde bi problem olabileceğini düşündüm ama sanıyorum öyle bir problem de değil. Veterineriniz bu konu hakkında bir şey söyledi mi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pek fikir yürütemiyorum ancak çözülecek bir problem gibi de durmuyor. Çişini tutup birden yaptığı için böyle bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
bunun çözümü bulunduğunda buraya yazabilir misiniz neden yapıyor bende merak ediyorum

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, benim oğlumda tuvalete evde alıştığı için yaşına kadar bacaklarını kaldırmayı bilmiyordu. Dışarı çıkıp diğer köpeklerden gördükce öğrendi. Daha 5 aylık doğru yapmayı öğrenmesi zaman alabilir❣️ama yinede veterinerine danışın aklınızda soru kalmasın