Köpeği başka gıdalara alıştırma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir tane sokakta beslediğim bir köpek var.Bir dostumuzun tanıdığı besliyormuş bahçesinde fakat evi satınca köpeği de sokağa atmış.1 yıldır sokaklarda ve çok seçici.Etten ve ramazan pidesinden başka birşey yemiyor.Bir keresinde et yerine makarna koydum önüne alışsın diye az yedi sonra gitti kasapların oradan koca bir kemik getirdi.Sadece etle beslenmesi hiç sağlıklı değil.Sebze de yemeli.Günde yarım kilo yemek yediği için sürekli etle kemikle besleyemeyiz biz bu köpeği.Makarna,yoğurt,yumurta gibi besinler de yesin istiyorum.Etin içine az az başka besinlerden karıştırıp sonra yavş yavaş çoğaltsam severek yer mi?Bu taktiği bir yerden duymuştum işe yarar mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer kasaplar devamlı artık etleri köpeğe veriyorsa farklı gıdaları yemek istemeyecektir. Etin yanında karbonhidrat ihtiyacını karşılamak için et sulu makarna yapabilirsiniz. Sokak köpeği olduğu için dengeli beslenmesini sağlamak da pek mümkün değil maalesef.🤷‍♀️

Bununla birlikte dediğiniz yöntem de işe yarayabilir. Bu yöntemi de deneyebilirsiniz.