Konuşan Muhabbet Kuşu Cafer

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvansever dostlar, videosunu yüklediğim konuşan muhabbet kuşu cafer benim yıllardır dostumdu ve geçtiğimiz aylar aramızdan ayrıldı. Konuşturmak için her sabah 6 ile 9 arasında kalkar ders verirdim. Şirkete gitmeden önce her sabah erken saatlerde uyanır daha sonra saatlerce kelime tekrarlardım.

Muhabbet kuşumun konuştuğu bazı kelimeleri aşağıda sıralayacağım.

• Mustafa Kemal Atatürk
  • Yaşasın Cumhuriyet
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene
  • Maviş Kuş (bunu yeğenim Aslı öğretmişti)
  • Kapıya birisi vurduğunda, kapıya bakın kim gelmiş derdi.
  • Evdeki herkesin ismini söylerdi.

Birçok kişinin gözünde sadece muhabbet kuşu idi cafer ama benim gözümde sanki farklı bir zekaya sahip hayvandı. Konuşulan kelimeyi hemen kapıyor ve ertesi gün konuşurdu. Sizlerinde değerli yorumlarınızı almak isterim.

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
üzüldüm, sanki aileden biri gibi oluyorlar benim keratada 3 yaşında allah uzun ömür versin inşallah
(maşallah demeyi unutmayın cancazıma nazar değsin istemem)

Ekli dosyalar

• 4194350c-b097-405c-86fe-1a4e429d0875.jpg
    4194350c-b097-405c-86fe-1a4e429d0875.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 17

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@mustafa42, maşallah sizin de muhabbet kuşunuz çok tatlı duruyor, annem çok üzüldü. Elbette aile içinde herkes üzüldü ama en çok üzülen annem oluyordu, bir hayvan sahipleneceğim zaman "oğlum aramızdan ayrılmasına içim dayanamıyor" der. Bu kadar vicdanlı insanların evlatları olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
@Tevfik aynen, hayvan beslemek en çok sevdiğim şeydir bende yeni bir canlı sahiplenirken çok sevindiğim doğru ama bunların bir gün bu dünyadan göçeceği aklımdan hiç çıkmıyor. kuşumla vakit geçirirken aklıma geliyor ve allah uzun ömür versin diyorum elden ne gelir

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@mustafa42, kesinlikle sonuna kadar hak veriyorum bu konuda. Her ne olursa olsun göçüp gittiklerinde de bu Dünya'da insan kendisine zor geliyor, dün sokaktaki yavru kedilerimden birisi öldü valla canımdan can gitti. Sabaha kadar strese girdim, midem ağrıdı ve uyuyamadım. Ben çok hassas düşünüyorum... gündemi takip etmeyi bıraktım kendi sağlığımdan dolayı, çok sağlam twitter kullanıcısıyım mesela ona dahi çok zor giriyorum.

Maalesef sosyal ağlar ve haber siteleri sırf dikkat çekebilmek için çok fazla acı haber paylaşıyorlar, ben de bu durum karşısında kendimi berbat bir hâlde hissediyorum.

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Değerli hayvansever dostlar, videosunu yüklediğim konuşan muhabbet kuşu cafer benim yıllardır dostumdu ve geçtiğimiz aylar aramızdan ayrıldı. Konuşturmak için her sabah 6 ile 9 arasında kalkar ders verirdim. Şirkete gitmeden önce her sabah erken saatlerde uyanır daha sonra saatlerce kelime tekrarlardım.

Muhabbet kuşumun konuştuğu bazı kelimeleri aşağıda sıralayacağım.

• Mustafa Kemal Atatürk
  • Yaşasın Cumhuriyet
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene
  • Maviş Kuş (bunu yeğenim Aslı öğretmişti)
  • Kapıya birisi vurduğunda, kapıya bakın kim gelmiş derdi.
  • Evdeki herkesin ismini söylerdi.

Birçok kişinin gözünde sadece muhabbet kuşu idi cafer ama benim gözümde sanki farklı bir zekaya sahip hayvandı. Konuşulan kelimeyi hemen kapıyor ve ertesi gün konuşurdu. Sizlerinde değerli yorumlarınızı almak isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 3380
Ah canımın içi benim. Ömrün uzun olsaydı keşke yavrum 😣 hergün dua ediyorum ben de ALLAHım yavruma sağlıklı uzun ömür ver diye. 29 sene oldu Bıdık öleli. Biz insan olarak 3 kız kardeşiz ama soranlara 4 derdik en küçüğümüz erkek. Onun kaybı öyle bi travma oldu ki bizde, bir daha kuş almak istemedik aynı acıyı yaşamamak için. İnsanı acılar güçlendirir, annemi ve ikiz bebeklerimi kaybettim yıllar önce ve bunca acıya katlanabiliyorsak, yaşadıkça kayıplar vermeye devam ediceksek bu duyguyu tekrar yaşayabilirim demektir diyerek karar verdim kuş almaya ama şimdi öyle pişmanım ki, keşke daha önce yenseydim kendimi, daha uzun yıllar yaşayabilirdim bu sevgi selini diyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Köfteninannesi, ne kadar üzüldüğümü anlatamam, gerçekten çok zor bir durum olduğuna inanıyorum. Başınız sağ olsun, insanı acılar güçlendirir derler ama birçok insan böyle birşeyi kaldıramıyor maalesef. Ben de çok fazla kafaya takan birisiydim normal de, daha sonra insanın doğması kadar ölümü de normal. Gelmesi kadar gitmesi de normal olduğunu düşündüm. Muhabbet kuşum aile bireyimiz gibiydi, çok fazla severdim ama maalesef aramızdan ayrıldı... ☹️

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
@Köfteninannesi, ne kadar üzüldüğümü anlatamam, gerçekten çok zor bir durum olduğuna inanıyorum. Başınız sağ olsun, insanı acılar güçlendirir derler ama birçok insan böyle birşeyi kaldıramıyor maalesef. Ben de çok fazla kafaya takan birisiydim normal de, daha sonra insanın doğması kadar ölümü de normal. Gelmesi kadar gitmesi de normal olduğunu düşündüm. Muhabbet kuşum aile bireyimiz gibiydi, çok fazla severdim ama maalesef aramızdan ayrıldı... ☹️
Öyle oluyor gerçekten. Bize komşular başsağlığına geldi. Mahalle konu komşu herkes çok severdi çok üzüldüler. Çikolata çok severdi ve 7 sinde annem çocuklara çikolata dağıttı. 8 yıl yaşadı 4 haftalıktı geldiğinde. Avustralya kökenliydi, insan gibiydi herşeyi hareket ve ötmesiyle anlatırdı ama onca ilgiye konuşma yeteneği yoktu bitek. Balıktan makarnaya biradan çaya herşey yer içerdi. O bir efsaneydi gerçekten. Sizi çok iyi anlıyorum..