Komşumu nereye şikayet edebilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, komşu dedim ama bir tanışıklığım yok öncelikle onu belirteyim. Bir köpekleri var ve asla içeri almıyorlar balkonda bakıyorlar, üstelik ihtiyacını gidermesi içinde hiç dışarı çıkarmıyorlar. Bütün gün balkon kapısında onlar içeri alsın diye bekliyor, balkon afedersiniz ama b.k dolu ve hayvan bütün gün o b.kun içinde duruyor. Hadi balkonda bakıyorlar içeri almıyorlar ama temizliğinide yapmıyorlar bu nasıl bir zalimlik aklım almıyor. Köpeğin barınağa gitmesini istemiyorum oralar malum her yerden kötü fakat en azından kendilerine biraz çeki düzen vermeleri için nereye şikayette bulunmak lazım, gidip bir ikaz etsinler istiyorum.

Ekli dosyalar

• 84C13BC2-86B6-4F14-8648-0A283987EBC4.jpeg
    84C13BC2-86B6-4F14-8648-0A283987EBC4.jpeg
    276.2 KB · Görüntüleme: 393

Anıl

Hayvansever
Kopek Dostu
Malesef koca hiç birşey.
Polise şikayet etseniz ilgilenmeyecek tatlı dille uyarsanız sanane arkadaşım der.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Zabıta ve belediyeler bakıyor bu gibi durumlara.

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
benim de başımda bu durumun tavuk'lu versiyonu var. hayvanlara asla bakmadıkları gibi benim mama su verdiğim kabın iplerini kesiyorlar. bu tarz insanları alıp bu zavallıcıklara yaptıklarının aynısını yaşatmak lazım. uyarı da dinlemiyorlar boşuna uyarayım demeyin. şahsen ben belediyeye şikayet ettim ilgilenir gibi oldular. bir ekip geldi kimseyi bulamadılar gittiler. tekrar yazdım beklemedeyim. (twitter aracılığı ile yazıyorum)
bu konuyu da takipteyim belki biri kesin çözüm olacak bir şey yazar..

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şehrinizde bulunan derneklerle veya Türkiye çapında çalışan derneklerle iletişime geçebilirsiniz. Belediye köpeği barınağa aldırıp geri vermeyebilir. Dernekler deneyimli olduklarından daha iyi çözümler buluyor bu tarz sorunlara.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Şehrinizde bulunan derneklerle veya Türkiye çapında çalışan derneklerle iletişime geçebilirsiniz. Belediye köpeği barınağa aldırıp geri vermeyebilir. Dernekler deneyimli olduklarından daha iyi çözümler buluyor bu tarz sorunlara.
Ben bir kaç yere yazdım İzmirde Hipder’e falanda yazdım hiç ilgilenen olmadı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Facebook gruplarına yazsanız? Belki bir ilgilenen çıkar. En azından linç yiyeceği için komşu harekete geçmek zorunda kalır.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Twitter varsa, haluklevent ve ahbap platformuna yazın. Mutlaka ilgilenirler.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Tam tersi başıma geldi bugün. Köpeğimizin yaşam alanından günlük aldığı proteininden vitaminine kadar çok özen gösteriyorum. bir komşumuz (komşu dediğime bakmayın ikimizin evinin arasında kocaman bir bina var) mahalle kasabına bugün bir kaç soru sormuş.

Bizim dogo sabah gün aydınlandığında mama kabındakileri gece yarısı bitirdiyse, sabah uyandığında bu metal kabı yerinden oynatıyor. Kap, üzerinde olduğu beton zemin üzerinde biraz fazla ses çıkarıyor. Çok erken saatte gürültü kirliliği de az olduğu için biz de komşularda sesi ister istemez duyuyor.

Gelip kibarca bana bunu söylemek yerine konu komşuyla denk geldikçe şikayet edeceği yönünde konuşmuş sanırım. bugünkü bütün gezme planlarını bir kenara koyup evin atölyesinde bu kabı sabitlemek için basit bir aparat yaptım. gün boyu ne keyfim kaldı ne iştahım. bu yorumu yazarken şu anda saat gece yarısı 03:26 ve ben hala bir şey yemedim. Tek dileğim bu komşu, kedi köpek kuş farketmez bir canlıyı çok fazla sevsin ve yaşadığım moral bozukluğunu tatsın.

Akşam üzeri de bu dünyalar tatlısı bebeği gezdirirken insanlar rahatsız olur diye kaldırımdan değil yolun dibinden yürüyerek gezdiriyordum. bir ara karşıdan gelen bir kadın ve yaşlı annesi, kaldırımda insanlar var diye kaldırımdan indi. Köpek yanlarından geçerken dönüp onlara bakmadı bile. Salakmı olmadım, terbiyesizmi olmadım, düşüncesiz bir pislikmi olmadım. iyi ki dönüp bir şey demedim. kendi kendilerine söylene söylene gittiler, arkama bile bakmadım.

Bu ülkede gerçekten 4 şey olmayacaksın. Kadın, Çocuk, Ağaç ve Hayvan....

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@Gizem hanım çok teşekkür ederim. evet sorunu hallettim. unutmazsam akşam fotoğrafını atayım buraya. basit ve etkili bir çözüm oldu. çamaşır makinesinin kapağının metal kısmı ve menteşe ile yere sabitleyip kolay çıkarılıp temizlenen bir şey yaptım. şimdilik devam eden bir huzursuzluk yok :)