Komşumu nereye şikayet edebilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Ah yavrum ya bilemedim barınakta olması mı iyi onların elinde olması mı 😔 keşke hayvan hakları olsaydı ülkede. belki sesini duyurabilen aktivistler ilgilenirlerse şansı var ama ne oldu akibeti?

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Çook özür dileyerek sırf merakımdan soruyorum dogo ların yasaklı tür olma gerekçesi nedir? Köpüşlerle ilgili fazla bilgin yok ama bizim burdaki belediye veteriner hizmetlerinin duvarında bu tatlı pamuk tüylü varlığın ihbar edilmesi gereken türlerden olduğu yazıyor yanında da pitbull resmi var.

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
derneklerden fazla ilgi beklemeyin mail attım olumlu - olumsuz maile cevap bile yazmadılar
Yinede sık sık belediyeye şikayet edip [[ onları canlarından bezdirene kadar ]] ilgilenmelerini sağlamak

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Husky mi o? Bir tanıdıgım aynı o şekilde bakıyordu köpeğe. o mu acaba diye düşündüm.

kıyamam arada köpeği alıp cıkarıyordum da artık ne kadar bunalmışsa elimizden kaçıp denize atlamıştı.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeni hayvan hakları tasarısı ekim2020 de görüşülecek. Hayvan kelimesi yerine, canlı ve duyguları olan varlık denecek.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeni hayvan hakları tasarısı ekim2020 de görüşülecek. Hayvan kelimesi yerine, canlı ve duyguları olan varlık denecek.

saçma değil mi :D

hayvan biyolojik olarak bir sınıf ayrımıdır. (Mikroskobik Canlılar, Bitkiler, Mantarlar ve Hayvanlar)

Örnek olarak insan da bir hayvan türüdür, kedi de bir hayvan türüdür.

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Gerçekten mi, hayvan bir hakaret değil ki, biyolojik bir sınıf, insan da hayvandır ona bakarsak. Bir de bu ad çok uzun değil mi ya, çok oturgaçlı götürgeç gibi 😁

Ama toplumdaki hayvan algısını değiştirmek açısından bakarsak mantıklı olabilir doğru. Hukuken bile hayvanlar hala mal sınıfında ne acı.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli üyeler. Düşüncenize saygı duyuyorum ama bilimsel adı olan animalia familyasını bizim meclis değiştirmiyor dont paniciniz:) tecavüz şiddet sonucu bir malı yağmalamak olarak düzenlenen cezalara yönelik bir iyileştirme tasarısı görüşülecek aman karşı çıkıp da bozmayın güzelim gelişmeyi @mevlutunal @Tevfik 🙂

Ercan

Hayvansever
Kedi Dostu
BEN SORUNU HALLETTİM SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM ... Arkadaşım bakamıyorsun hayvan alma....

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Suç duyurusunda bulunan kişiler son olarak ne yaptılar? Süreç nasıl ilerliyor? Biraz bahsedebilir misiniz adliye olaylarını neler yapıyorsunuz?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba @Miela nereye şikayet ettiniz ve süreç nasıl devam etti? Böyle şeylerle karşılaşan dostlarımız ne yapmalı? Bilgi verebilir misiniz :)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba @Miela nereye şikayet ettiniz ve süreç nasıl devam etti? Böyle şeylerle karşılaşan dostlarımız ne yapmalı? Bilgi verebilir misiniz :)
kanka 17 şubat 2020de forumda aktif olmuş en son, 15 aydır yok kendisi, buna cevap verebileceğini sanmıyorum :D

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
bu işlerle genelde polis ilgilenmiyor. ancak hayvan cinayeti gerçekleştiğinde bakıyorlar yada hayvan beslenmesi yasak olduğunda. zabıta, belediye ve özellikle hayvan dernekleri bu işe bakıyor.