Kktc’ye kedimi götürmek için…

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

pekmez02

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, Türkiye’den Kktc’ye taşınıyorum. Kedimin benimle uçması için ne yapmam gerekiyor işlemler nasıl oluyor. Türkiyeden kıbrısa hayvan dostunu götüren varsa yardımcı olur musunuz?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayırlı olsun öncelikle. Ben ingiltere için araştırmıştım baya teferruatli UK maalesef. Ama Kıbrıs için sanırım bir kafes boyutu var. O kafes boyutuna uyduvunuzda yanınızda bile götürebiliyorsunuz. Ama kafes biraz pahalı. 700 800 lira civarında. Eğer sizle gelmeyip, bagajda olacaksa, mutlaka sürekli hostese kedim var, klimanız vs çalışıyor mu diye sormanız gerekiyor. Kaptana ilk başta bilgi verilmesi lazım. YouTube'dan bir araştırın.

pekmez02

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayırlı olsun öncelikle. Ben ingiltere için araştırmıştım baya teferruatli UK maalesef. Ama Kıbrıs için sanırım bir kafes boyutu var. O kafes boyutuna uyduvunuzda yanınızda bile götürebiliyorsunuz. Ama kafes biraz pahalı. 700 800 lira civarında. Eğer sizle gelmeyip, bagajda olacaksa, mutlaka sürekli hostese kedim var, klimanız vs çalışıyor mu diye sormanız gerekiyor. Kaptana ilk başta bilgi verilmesi lazım. YouTube'dan bir araştırın.
Teşekkür ederim, evet kafes olayını biliyorum ama ben kabinde yanımda taşımak istiyorum. Ben aslında aşıları belgeleri neler yapmam gerektiğini merak ediyorum işlemleri

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aşılarının kesinlikle tam olması gerekiyor. Özellikle kuduz aşısının yeni yapılmış olması çok önemli, bunun yanında evcil hayvan pasaportu çıkarmanız gerekiyor. Uçak şirketine kedinizi yanınızda götürüp götüremeyeceğinizi sormadan bilet almamanızı tavsiye ederim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@pekmez02, aynen bütün aşıları olmalı Gulcenin dediği gibi. Eğer karnesi uluslararası seklindeyse pasaport olarak geçiyor. Özellikle kuduz aşısının ve yıllık aşılarının hepsinin etiketi olması lazım karnede. Mikroçip i de olmalı ve uluslararası biyutta kullanılan takılmalı. Firma ile yanınızda taşıma işini birebir müşteri hizm. İle görüşün. Hatta 2 farklı şekilde arayın. Böylece teyit edersiniz. Bazen eleman yanlış biliyor diye işin icinden siyriliyorlar.