Kızlınlık Dönemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

maine

Hayvansever
Kedi Dostu
merhabalar
1 dişi 1 erkek yetişkin maine coon cinsi kedim var erkek 13 aylık dişi ise 2 yaşında, dişi kedim yaklaşık 8-9 gündür kızgınlık döneminde ilk başlarda erkek kediyi yanına yaklaştırmıyordu tıslıyor dediğimiz tepkiyi veriyor son 2iki gündür erkek çılgınlar gibi evin içinde kovalamaya çalışıyor dişiyi sebebi nedir dişi kedim iştahsız şuan stresemi girdi acaba , erkeğin iştahında hiç bir sorun yok

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Erkek kediniz kısır değil ise üreme olduğuna ulaşmış. Kızgınlığa girmiş olabilir, belirtiler yok mu? Dişi kedinizi kısırlaştırılmadan rahat bırakmaz.

maine

Hayvansever
Kedi Dostu
her iki kediminde üretilebilir secereleri var

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
üretilebilir nedir allah aşkına. nasl bir bakıştır bu ya

maine

Hayvansever
Kedi Dostu
forum milleti azarlama formumu öyle bir yetkimi veriliyor soru soranı azarlayın gibi ?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayır siz durumu yanlış anladınız sanırım. Forum içerisinde insanların %90 kadar olan kısmı hayvan üretimine karşı, bunun sebebi de ticari veya insanların ilgilenmeyip sokaklara - barınaklara vs. bırakılmasını istemiyor. Sizin de bu denli secereleri var demeniz direkt olarak üretimci olduğunuzu gösteriyor.

Naçizane fikrim; ben hayvanların satılmasına sonuna kadar karşıyım. Aslında tüm canlıların satılmasına karşıyım ama bazı insanlar maalesef çok çabuk elde ediliyor.

maine

Hayvansever
Kedi Dostu
Erkek kediniz kısır değilse dedi benim demek istediğimde secere üzerinde böyle yazıyor aynen yazdığım şekilde yani üretilebilir yanı kısır değil ama bunu istediği gibi anlayıp burda cevap vermek olmuyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Erkek kediniz kısır değilse dedi benim demek istediğimde secere üzerinde böyle yazıyor aynen yazdığım şekilde yani üretilebilir yanı kısır değil ama bunu istediği gibi anlayıp burda cevap vermek olmuyor

Şimdi sorunuza gelecek olursak, muhtemelen dişi kediniz strese girmiş olabilir. Aslında birçok sebebi var fakat stres en büyük etkenlerden birisi olabilir. Bir şey sormak istiyorum, amacınız üretim mi? Bu sizin kişisel düşünceniz saygı duyarım, benim sorum sadece merak.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
forum milleti azarlama formumu öyle bir yetkimi veriliyor soru soranı azarlayın gibi ?
Maalesef benimde anlayamadığım bir durum bu. Kaç konuyu okuduysam aynı kişiler tarafından bu tavır hoş değil. Herkes cins ya da sokak farketmeksizin birbirine saygı göstermeli. Sorunuza gelecek olursak erkek kedi kızgınlığa girmiş fakat dişi kediniz kızgınlıkta değil, kızgınlığı geçmiş, erkek kedinin kovalaması onu yormuş ve strese girmiş. Erkek bir kedi her zaman çiftleşmeye hazırdır fakat dişi kedinin kızan dönemi vardır ve erkek kedi her istediğinde dişi kedi buna cevap vermez. Dişi kediniz kızgınlığa girene kadar ayrı odalarda tutmanız dişi kedinizin rahat etmesi açısından en doğrusu.