Kızgınlık Yumurtası Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
Selam arkadaşlar. Yetişkin dişi muhabbet kuşum var ve ayda 3-4 kez yumurtluyor. Yanına eş almak istemiyoruz ama onu bu durumdan da kurtarmak istiyoruz. Her yumurtladığında yumurtasını attım ama o sürekli yeniden yaptı. Yani acaba bir daha yumurtasını almasam ondan bir süre ümidini keser mi? Ya da içinden yavru çıkmadığı için bunalıma girebilir mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sürekli kızgınlık yumurtası bırakan muhabbet kuşlarının geneli belirli bir süre sonunda maalesef hayatını kaybediyor. Eğer yanına eş alacaksanız, yine bildiğiniz, tanıdığınız birinin erkek muhabbet kuşunu alın. Geçmişte birkaç dişi muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bırakıyordu ve ben şehir dışında olduğumdan dolayı müdahale edemiyordum, sonunda da ölmüşler. Dediğim gibi güvenilir aynı ırktan bir muhabbet kuşunu yanına eş olarak koyabilirsiniz.

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
Sürekli kızgınlık yumurtası bırakan muhabbet kuşlarının geneli belirli bir süre sonunda maalesef hayatını kaybediyor. Eğer yanına eş alacaksanız, yine bildiğiniz, tanıdığınız birinin erkek muhabbet kuşunu alın. Geçmişte birkaç dişi muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bırakıyordu ve ben şehir dışında olduğumdan dolayı müdahale edemiyordum, sonunda da ölmüşler. Dediğim gibi güvenilir aynı ırktan bir muhabbet kuşunu yanına eş olarak koyabilirsiniz.
Eş almak en son çareyse alacağız mecbur ama yavrularına bakamayız onları pet shopa versek sıkıntı olur mu ya da her kuş çift yavru yapar mı?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bu kadar kızışmış kuşa mutlaka eş almanız gerekir. Almadığınız taktirde hem strese girecek hemde yumurtlamadan dolayı güçsüz düşecektir. Yavrular olduğunda yeme düşene kadar anne babanın bakması şart. Hiçbir petshobun yavruları yeme düşmeden alacağıni sanmıyorum, annesiz babasız yavrularla ilgilenmek zahmetli bir iştir çünkü. Kuşunuz bu kadar kızışmışken yanına eş aldığınız an %90 yavrusu olur. Siz niye yavru bakamayacağınızı düşünüyorsunuz?

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
Bu kadar kızışmış kuşa mutlaka eş almanız gerekir. Almadığınız taktirde hem strese girecek hemde yumurtlamadan dolayı güçsüz düşecektir. Yavrular olduğunda yeme düşene kadar anne babanın bakması şart. Hiçbir petshobun yavruları yeme düşmeden alacağıni sanmıyorum, annesiz babasız yavrularla ilgilenmek zahmetli bir iştir çünkü. Kuşunuz bu kadar kızışmışken yanına eş aldığınız an %90 yavrusu olur. Siz niye yavru bakamayacağınızı düşünüyorsunuz?
Aile evindeyim ve annem istemediği için :)

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Benim tavsiyem o zaman kuşunuzu bir yavru ile değiştirin, çünkü bu kuşun artık eşe ihtiyacı var. Zaten bu şekilde devam ederse de güçten düşecek ve hasta olacaktır.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Ne demek, rica ederim 🙂